Musíme zlepšit komunikaci, říká majitel Komety Libor Zábranský po setkání se zástupci fanoušků

Musíme zlepšit komunikaci, říká majitel Komety Libor Zábranský po setkání se zástupci fanoušků
 

B r n o – K tolik diskutovanému tématu, které v posledních dnech hýbe českým hokejem, se vyjádřil také majitel Komety Libor Zábranský. Ten se zúčastnil pondělní besedy se spolkem Modrobílých. Vyjádření a samotný rozhovor s předsedou Michalem Jimramovským jste si mohli přečíst na našem webu.

 

V pondělí proběhlo setkání s fanoušky, konkrétně se zástupci spolku Modrobílých. Co na společné schůzce zaznělo?
Z mé strany musím říct, že jsem byl hodně upřímný a nekompromisní, protože se porušila dohoda, která tady mnoho let platila. Chlapi garantovali, že už se to nikdy s takovým transparenty opakovat nebude. Nemám důvod jim nevěřit. Zřejmě chtěli touto nešťastnou formou vyjádřit nějaký svůj vzdor a vyvolat diskusi. Teď je víceméně jasné, že bez zlepšení komunikace se nikam neposuneme. Požádal jsem modrobílé, aby okamžitě přestali urážet jednotlivce. Pan Řezníček jako ředitel extraligy odvádí dobrou práci a dělá jasně to, co mu jeho povinnosti ukládají. Stejně tak Karel Holý, jako šéf disciplinární komise. Jednoznačně za tím rozhodnutím stojí hlasování APK, nikoliv jednotlivci. Jestli tohle rozhodnutí bylo šťastně a dostatečně odprezentováno, to bych teď nechtěl komentovat. Ale jisté je, že musíme víc komunikovat.

Máte nějaký návrh, jakou cestou se do budoucna ubírat? Jakou cestu byste vůči extraligovým fanouškům zvolil vy?
Po sezení se zástupci Modrobílých jsem toho názoru, že je třeba jednoznačně vyvolat diskuzi napříč celou extraligou. Udělat velké setkání se všemi extraligovými fankluby, pozvat osobnosti extraligy, vzít kapitány, dvě tři hvězdy z každého týmu. Byť si myslím, že bylo dobrým záměrem zpřísnit disciplinární řád, spousta lidí toto rozhodnutí vnímá negativně. A třeba tomuto záměru ani dostatečně neporozuměla. Za APK si musíme otevřeně říct, že jsme zpřísnění disciplinárního řádu asi nebyli schopni fanouškům pořádně odprezentovat. Je potřeba chybu napravit, postavit se tomu čelem a začít víc komunikovat s fanoušky. Jediná možnost je opravdu sednout si s fanoušky, a když fanoušci uslyší názory Petra Břízy, Martina Straky, Jirky Šlégra… bude to pro ně mít velkou váhu, jsou to obrovské osobnosti. Rozhodně by bylo lepší sednout si napřímo, než si vzkazovat něco přes média a sociální sítě.

Je to problém celé extraligy, nebo pouze Komety a Plzně? Což jsou týmy, které zatím dostávají největší sankce.
To je další věc. Nechci absolutně poukazovat na to, jestli Kometa a Plzeň jsou nejtrestanější. Na druhou stranu chápu frustraci našich fanoušků, že na ně při zápase v Jihlavě nebyli fanoušci domácí Dukly zrovna slušní a obešlo se to bez trestu. To bych se ale dostal do pozice, že bych musel poukazovat na všechny věci, které jsem zažil z pozice trenéra, a to nechci. Nikdy jsme si nestěžovali, ale je potřeba nejen kulturu fandění, ale i ostatní dění na stadionech zlepšit a posunout. Jednoduše řečeno, každý by si měl udělat pořádek doma. Když bude sektor hostů, měli bychom se k němu všude opravdu chovat jako k sektoru hostů. Ne, že jeden klub se bude snažit něco dělat a druhý bude mít založené ruce v klíně a nedělat nic. Takhle to nejde, všichni v APK se tomu musíme postavit čelem. Tímto směrem se nikam nedostaneme, komunikace se musí zlepšit a dle mého názoru by setkání mělo proběhnout v co nejkratším možném termínu.

Takže jste jednoznačně pro vyvolání setkání fanoušků, zástupců klubů a APK?
To si myslím, že je ta správná cesta. Já to tak vnímám i podle vyjádření Michala Jimramovského a ostatních. S Petrem Břízou jsme se na toto téma dlouze včera komunikovali, stejně tak s Alešem Pavlíkem (předsedou APK). Je potřeba komunikaci zlepšit. Vyzvat fanoušky, zástupce APK a společně si sednout. Určitě by se spousta věcí vysvětlila. Myslím si, že je naivní si myslet, že tady budeme mít kulturu a atmosféru jako v NHL. To je podle mě utopie. Problém je daleko hlubší a nechtěl bych se za tím schovávat. Ale je to běh na dlouhou trať, stejně jako samotné vysvětlení, že učíme děti, že rozhodčí je součást hry a bez něj zápas neodehrajeme. Odmalička však drtivá většina trenérů vytváří averzi na rozhodčí u dětí a dospělých a pak se to přenáší do hlediště. Začít se musí hlavně od mládeže. Těžko by měla být role sportovních klubů, abychom takzvaně společensky převychovávali padesátileté dospělé lidi, kteří navštěvují naše zápasy.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál