Můžeme letos něco dokázat, ale musíme jít krůček po krůčku, říká Tomáš Havránek

Můžeme letos něco dokázat, ale musíme jít krůček po krůčku, říká Tomáš Havránek
 

B r n o – Junioři dokázali poprvé v sezoně skolit hradecký Mountfield. Kometa zaznamenala raketový vstup do zápasu a první slovo v utkání řekl svou brankou Tomáš Havránek, jenž i ve svých juniorských letech už sbírá zkušenosti ve WSM Lize či prvním týmu brněnské Komety. Proti Hradci Králové doplnil společně s dalšími spoluhráči juniorský tým, který v příštím týdnu zakončí základní část a poté jej čeká vyřazovací část, ve které by Kometa měla patřit mezi největší favority.

 

Předpokládám, že dnes to byly těžce vydřené body proti Hradci Králové. 
Souhlasím. Hradec už dobře známe, víme jak hraje. Vychází ze zabezpečené obrany a působí velmi organizovaně. Nastoupili jim i hráči, kteří nastupují za A-tým nebo hrají ve WSM Lize za Litoměřice. Čekali jsme, že to bude dobrý zápas i pro diváky. Hradec je velmi silný soupeř a my jsme za tři body rádi.

Velmi rychle se vám podařilo dostat do tříbrankového trháku, nemohlo vám to paradoxně uškodit vzhledem k dalšímu průběhu utkání?
Rychlé nabité vedení je ošidné. Myslím si, že není úplně dobré, když se rychle dostaneme do takového náskoku, pak to může tým ukolébat. Hradec pak věděl, že nemá co ztratit a celkem na nás vletěl, podařilo se mu už během první třetiny snížit na 2:3. Ve druhé třetině si myslím, že nás Hradec i přehrával a podařilo se mu i vyrovnat. Za stavu 3:3 jsme se naštěstí prosadili jako první my a pak jsme to potvrdili do prázdné brány, takže zaplať pánbůh za to.

Bylo vidět, že proti sobě stojí týmy, které mají ve svých řadách hráče se zkušenostmi z mužského hokeje?
Myslím si, že se to na zápasu projevilo. Mělo to větší rychlost a možná i trochu více chytrosti. Musím však ale říct, že i hráči, kteří hrají v juniorce normálně, tak jsou výborní. Velké rozdíly bych v tom asi nehledal, ale poznat to jde.

Vy jste většinu sezony strávil v Třebíči, kde jste pravidelně nastupoval ve WSM Lize. Jaký je podle vás největší rozdíl mezi juniorským a mužským hokejem?
Řekl bych, že největší rozdíl je v taktice. Oproti juniorskému hokeji se u mužů tolik nebruslí, je to hodně svázané taktikou. Hráči jsou tam samozřejmě zkušenější a starší, mají to v hlavě srovnané a ten hokej není takový ulítaný.

Blíží se vrchol sezony v podobě play-off, dá se předpokládat, že dnešní sestava už bude juniorce k dispozici i ve vyřazovací části?
Trenéři určitě nějakou vidinu mají, ale nechci předbíhat. Můžou přijít zranění či nemoci. Myslím si však, že máme tým na to, abychom letos dokázali udělat úspěch v podobě medaile. Nechci však nijak předbíhat, musíme být trpělivý a krůček po krůčku si jít pro úspěch.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál