Na Memoriálu jsem strašně rád, říká dodatečně nominovaný Vojtěch Střondala

Na Memoriálu jsem strašně rád, říká dodatečně nominovaný Vojtěch Střondala
 

B ř e c l a v – Ještě v sobotu mohl jen na dálku sledovat, jak česká osmnáctka bojuje v generálce na Memoriál Ivana Hlinky s Kanadou. Večer se ovšem dozvěděl o tom, že si přeci jen prestižní mládežnický turnaj v Břeclavi zahraje. Hned v neděli ráno se šestnáctiletý brněnský forvard připojil k týmu a v pondělí byl důležitou součástí při výhře českého mužstva v prvním duelu proti Švýcarsku. Na výhře 6:2 se Střondala podílel gólem a asistencí.

 

Ještě v sobotu jste byl pouze mezi náhradníky, co jste si říkal, když jste se dozvěděl, že se přeci jen na Memoriál podíváte?
Byl jsem strašně rád. Dozvěděl jsem se o tom v sobotu večer. Vyspal jsem se, byl jsem natěšený a hned ráno jsem přijel a připojil se k týmu. Je to super obléknout český dres a mít možnost reprezentovat svou zemi.

V zápase proti Švýcarsku jste nastupoval v útoku s klubovými parťáky Adamem Gajarským a Karlem Pláškem, fungovala chemie z týmu?
Hrálo se mi s nimi moc dobře, pár zápasů už jsme spolu sehráli. Víme o sobě, dokážeme si na ledě vyhovět, pěkně jsme na sebe navazovali.

Skóre vypadá jednoznačně. Byl to i pro hráče na ledě snadný zápas?
Určitě to nebylo jednoduché utkání. Švýcaři hodně bruslili, napadali a osekávali nás. My jsme ale makali a dřeli a nakonec jsme udrželi výsledek.

Vy jste vstřelil branku na 3:1 po spolupráci s dalším klubovým parťákem Danielem Kowalczykem, jak jste celou situaci viděl?
Nechal jsem Danovi puk, on mi ho pak vrátil a já jsem to následně se štěstím prostřelil.

Jak na vás působila atmosféra?
Úžasné. Nečekal jsem, že tady bude tolik lidí. Je to pěkný pocit, když vidíte, kolik fanoušků vás přišlo podpořit.

Zažíváte dobrodružný srpen. Minulý týden jste si zahrál za A tým Komety, teď jste na Memoriálu.
Byl to skvělý pocit, že mi pan Zábranský dal šanci zahrát si za A tým Komety. Moc jsem si to užil, stejně jako možnost zahrát si tady, je to opravdu super.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál