Na Třinec jsme se dobře připravili, říká střelec dvou gólů Vojtěch Kadlic

B r n o – Junioři brněnské Komety se v sobotu po poledni utkali s třineckými Oceláři, kteří se v tabulce nacházejí na druhém místě. Brňané po většinu zápasu kontrolovali hru a nakonec utkání dovedli k vítězství 5:2. V nadstavbové části navíc přidali i bonusový bod a poslali Třinec zpět do Slezska s prázdnou. Kometa měla v utkání hned tři dvougólové střelce. Jedním z nich byl i Vojtěch Kadlic. Jaký byl zápas s Třincem z jeho pohledu?

Úvodní třetina utkání, které se hrálo netradičně na Hokejových halách za Lužánkami, patřila hráčům Komety. Do kabin se odcházelo za stavu 2:0. V druhé periodě Třinec zrychlil hru, začal být aktivnější a snížil stav utkání. V poslední minutě druhé části však Brňané odskočili opět na rozdíl dvou gólů. Ve třetí třetině pak soupeře k vyrovnání nepustili a připsali si vítězství. „Myslím si, že jsme na zápas byli dobře připravení. I přesto, že je Třinec druhý, tak nás na něj trenéři dobře připravili. Hráli jsme na menším hřišti a měli dobrý pohyb a to se nám vyplatilo.“

Menší kluziště na halách mohlo být důležitým faktorem, který napomohl hokejistům Komety k vítězství nad třineckými Oceláři. „Je to velký rozdíl oproti kluzišti na Rondu, protože tady je na všechno méně času a prostoru. Už jsme tu ale párkrát trénovali i hráli, takže to pro nás bylo v pohodě.“

Vojtěch Kadlic vstřelil společně s Michalem Kuncem a Markem Minárikem dvě branky a značně se tak podepsal pod ziskem všech čtyř bodů. „První gól jsem dal z předbrankového prostoru, kdy Daniel Kowalczyk vystřelil a já jsem puk do branky nějak dorazil. Bylo to štěstí. Druhá branka padla při hře čtyři na čtyři, Marek Škvrně mě hezky našel a poté to pro mě bylo už jednoduché.“

Vojtěch Kadlic se v duelu s Třincem prosadil dvakrát. Foto: Roman Kantor.

Právě branka Václava Kadlice v poslední minutě druhé třetiny ve hře čtyři na čtyři, která vrátila Kometu do vedení o dva góly, mohla být jedním z nejdůležitějších momentů v celém zápase. „Určitě nám to hodně pomohlo, protože Třinec ve druhé třetině hodně zabral. Pak jsme měli větší klid na hokejkách.“

V nadstavbové části získala Kometa zásluhou přesné trefy Michala Kunce i bonusový bod. V předchozích chvílích však na druhé straně ledové plochy třinecké střelce tápal brankář Marek Micka, který v úvodních minutách nadstavby předvedl několik neuvěřitelných zákroků. „Marek se většinou dokáže vyhecovat právě na prodloužení, takže v něm máme jistotu.“

Stejně jako všechny ostatní týmy, i brněnskou juniorku čeká v následujících dnech reprezentační přestávka. Další utkání budou junioři Komety hrát ve středu 13. února na domácím ledě proti rakouskému Salcburku. „Myslím si, že o reprezentační přestávce dostaneme od trenérů hodně zabrat. Budeme se už také připravovat na play-off.“

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál