Na góly nehledím, důležité jsou výsledky, říká po tříbodovém večeru Martin Erat

Na góly nehledím, důležité jsou výsledky, říká po tříbodovém večeru Martin Erat
 

B r n o – Brněnští fanoušci zažili další skvělý hokejový večer. Modrobílí otočili zápas s Boleslaví, zužitkovali tři přesilovky a po výsledku 5:1 mohli slavit třetí výhru v sezoně. Velkou měrou se na plném bodovém zisku podílel člen prvního útoku Martin Erat, který k porážce bruslařského klubu přispěl dvěma trefami a asistencí.

 

Třetí zápas v sezoně, třetí výhra. Jak hodnotíte dnešní zápas s Mladou Boleslaví?
Hráli dobře, v prvních dvaceti minutách to byl určitě hodně nepříjemný soupeř. My jsme ovšem měli hodně přesilovek, dali jsme z nich konečně góly a to rozhodlo zápas. Boleslav je velmi silný soupeř, jsme rádi, že jsme utkání proti nim takhle dobře zvládli.

Co říci k přesilovkám? Dnes jste v nich vstřelili tři branky…
Je začátek sezóny, loni všichni hráli něco jiného, takže se postupně snažíme dostat do kluků to, co bychom chtěli hrát. Dneska už to vypadalo, že to doopravdy začínáme hrát. Sezóna je ale dlouhá, potřebujeme více času na vypilování přesilovek, které se určitě budou postupem času zlepšovat.

Začátek zápasu vám příliš nevyšel. Dostali jste branku, poté přežili několik velkých šancí soupeře. Kde vznikla chyba?
Gól jsem ani neviděl, vůbec nevím, co se tam stalo. Důležité ale je, že hrajeme šedesát minut, nedíváme se na to, jestli prohráváme 0:1. Víme, co dokážeme, a že když budeme hrát náš hokej s našim systémem, můžeme porazit kohokoliv.

Dnes jste vstřelil dvě branky a pomohl tak výrazně k výhře. Spokojenost?
Já se na góly fakt vůbec nedívám. To už je za mnou. Soustředím se jen a pouze na výsledky. Je mi úplně jedno, kolik dám v sezóně gólů.

Jak hodnotíte souhru a komunikaci vaší formace?
Musíme si na sebe ještě zvyknout. Nečimu (Martin Nečas, pozn. red.) je 17 let, potřebuje čas, je na něho vyvíjen strašně velký tlak. Hokejista je to výborný, ale také potřebuje jako hokejista ještě vyrůst. Stejně tak mu musí ještě vyrůst sebedůvěra, to nejde ze dne na den. Jsme dostatečně zkušené mužstvo, každý ví, co máme hrát, abychom vyhráli zápas. Mladí kluci hrají výborně, snaží se nás následovat a bojují. Když oni vyvinou energii, my z ní můžeme čerpat.

Na začátku druhé třetiny vaše formace vstřelila branku, která ale nakonec po konzultaci s videem nebyla uznána. Jak jste viděl situaci ze své pozice?
Věděl jsem hned, že to byla posunutá brána, jenom nevím, jak se to posunulo. Je to zajímavé, všude jinde by to platilo, střela byla doprostřed brány. Ale neznám, jaká jsou tady přesná pravidla, takže těžko soudit.

Oproti zápasu s Hradcem jste se dostávali více do kombinací…
Měli jsme jich stejně jako minulý zápas, akorát tentokrát se nám to všechno povedlo. Důležité je si věřit, a věřit jeden druhému, že ten druhý tam bude. Když tohle získáme do sebe, bude to stále lepší.

 
 

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál