Národní tým do osmnácti let odehrál vyrovnaný zápas proti domácímu Rusku, jenže na body nestačilo

B r n o / Č e l j a b i n s k – Národní tým vstoupil do šampionátu prohrou. Od závěrečné sirény neuběhlo ani dvacet čtyři hodin a čeští hokejisté šli znovu na led. Tentokrát svěřence trenéra Bruka čekalo domácí Rusko, které si ve čtvrtečním utkání poradilo s Francií. Utkání bylo vyrovnané. Po první třetině Česko vedlo. V druhé třetině se povedlo Rusku vyrovnat. Rozhodnutí přišlo ve třetí části, kde Rusko odskočilo na rozdíl dvou branek. Za národní tým dokázal ještě dokázal snížit Vojtěch Střondala, ale vyrovnat se již nepovedlo.

Osmnáctka vstoupila do utkání mnohem lépe, než včera proti Slovensku. První třetina přinesla vyrovnanou hru. Češi byli aktivní a dostali se do vedení. Přesilovou hru využil Jakub Lauko, který se trefil na turnaji podruhé. I v druhé třetině mohli vidět diváci vyrovnaný hokej. Spokojenější mohli být příznivci domácí Sborné, když se v přesilovce trefil Morozov. Rozhodnutí přišlo ve třetí třetině, kde Rusko vsítilo dvě branky. Dvě minuty před koncem se ještě povedlo vstřelit kontaktní gól, o který se postaral po přihrávce Gajarského Vojtěch Střondala. Vyrovnat se ale již nepovedlo a Česko zůstává na turnaji bez bodu.

Sestava ČR U18 v zápase proti Rusku:
Dostál (Dvořák) – Zábranský, Dajčar, Klejna, Malík, Doktor, Adámek, Haš – Pekař, Blümel, Lauko – Gajarský, Kvasnica, Jeník – Teplý, Střondala, Plášek ml. – Pytlík, Kropáček, Čajka – Sklenář.

Česko U18 - Rusko U18 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 18. Lauko (Kvasnica, Pekař), 59. Střondala (Gajarský, Jeník) – 36. Morozov (Žuravljov, Žabrejev), 50. Podkolzin (Michajlov), 53. Dorofejev