.

Narozeniny neutajím. Klukům budu muset připravit svačinku, směje se oslavenec Jan Štencel

Narozeniny neutajím. Klukům budu muset připravit svačinku, směje se oslavenec Jan Štencel
 

B r n o – V pondělí oslavil brněnský hokejista Jan Štencel třiadvacáté narozeniny, jak jinak, než na ledě. Spolu se svými spoluhráči se připravoval na ostrý návrat do extraligy. Kometu po třítýdenní reprezentační přestávce čeká ve středu na domácí půdě lídr nejvyšší soutěže z Plzně. „Může to pro nás být kvalitní prověrka, jelikož hrají výborný hokej a není náhodou, že jsou první. Věřím, že soupeře porazíme a po pauze uvidíme, jak na tom s formou jsme,“ tvrdí bek Komety.

 

Honzo, máte v hlavách, že se vrací na scénu opětovný start extraligy?
Pauza byla dlouhá. Konečně se vrátíme do zápasového tempa, blíží se play-off, musíme vyladit formu a být na klíčovou část sezóny co nejlépe připraveni.

Jaké to je v podstatě tři týdny trénovat a prakticky nehrát?
Myslím si, že pro každého hokejistu je lepší hrát zápasy. Tréninků bylo hodně, byly náročné, ale na druhou stranu je to potřeba a k hokeji to prostě patří. Jsme rádi, že před pauzou bylo jasné, že se dostaneme do nejlepší pětky extraligy. O to víc klidu jsme měli na přípravu.

Převládá ve vás spíš únava, nebo si všechno sedlo a ustálilo se před cílovou rovinkou?
Určitě nějaká únava bude. Dávky byly poměrně velké, ale jak přijde zápas, všechno se z nás odplaví, všechno si sedne jak má a bude to dobré.

Ve středu na vás čeká extraligový lídr z Plzně, který v sezóně prohrál po šedesáti minutách pouze sedmkrát. Mohl by být duel s indiány kvalitní prověrka před play-off?
Samozřejmě, může to pro nás být kvalitní prověrka, jelikož Plzeň hraje výborný hokej a není náhodou, že jsou první. Věřím, že soupeře porazíme a po pauze uvidíme, jak na tom jsme. Je potřeba vypilovat formu na play-off, k tomu poslední tři zápasy před koncem budou důležité. Chceme je zvládnout.

Jan Štencel a jeho střela od modré v utkání s Jihlavou. Foto: Ivo Dostál.

Už se o tom hodně hovořilo, ale pravděpodobným soupeřem Komety mohou být po nedělním kole Vítkovice. Pokud se tak stane, budete tyto souboje brát hodně prestižně? Přeci jen jste tam působil od staršího dorostu až do extraligy.
Play-off je sama o sobě specifická soutěž, zvlášť, kdyby na nás čekal tým, ve kterém jsem od začínal s dospělým hokejem. Bylo by to pro mě něco speciálního a já se na to těším. Pokud to takhle dopadne, mohou to být parádní zápasy a pro nás velká výzva. Vítkovice mají dobré mužstvo. Ještě je však devět bodů ve hře, pořadí se může drobně zamíchat, ale soupeře si stejně vybírat nemůžeme. Pokud chceme vyhrát, musíme porazit každého.

Oproti loňsku můžeme najít rozdíl v tom, že obsazení v první šestici máte jistou již zhruba od konce ledna. Je to pro tým velká psychická výhoda?
Na jednu stranu určitě. Můžeme být v klidu, protože oproti loňsku jsme se báli až do posledního kola. Ale zároveň vloni jsme hráli play-off už pět kol před koncem, šlo nám o všechno. Věřím, že žádné polevení v posledních třech zápasech nepřijde a půjdeme do zápasů s tím, jako bychom play-off jisté neměli.

Berete v potaz i tu výhodu, že odehrajete tři poslední zápasy základní části, z toho dva doma a pak máte týden pauzu před čtvrtfinále play-off?
Může to být výhoda. Dá se během toho týdne pošetřit energie, na play-off bude potřeba hodně sil. Je to určitě velké plus.

Sledoval jste nedávnou skončenou olympiádu?
Olympiáda je jednou za čtyři roky, snažil jsem se krom hokeje koukat na všechny sporty.

Co říkáte na konečné čtvrté místo pro český hokejový tým? Měli naši hráči na medaili?
Já myslím, že ano. Šance určitě byla, mužstvo jsme měli dobré. Bohužel jsme v semifinále chytili Rusko, které během turnaj nabralo výbornou formu. Kdybychom je dostali až ve finále, bylo by to asi o něčem jiném. Možná bychom byli pod menším tlakem, ale kdo ví. Velké překvapení je Německo, které hrálo parádní hokej. Škoda, že neudělali poslední krok.

V pondělí jste měl narozeniny, chystáte do kabiny nějaké dobroty?
Musím to nějak utajit, ale asi to nepůjde (smích). Něco nachystám asi v tom týdnu, kdy bude volno. Připravím nějakou svačinku, ať se kluci pomějí.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál