Nová sezóna? Věřím, že znovu potáhneme za jeden provaz, hlásí Ondřej Němec

Nová sezóna? Věřím, že znovu potáhneme za jeden provaz, hlásí Ondřej Němec
 

B r n o – Loni se po šesti letech strávených v kolbištích KHL vrátil domů a hned pomohl Kometě ke zlatým medailím. Teď Ondřej Němec ví, že v novém ročníku Tipsport extraligy nesmí Brňané připustit pomistrovskou kocovinu. „Máme v týmu hráče, kteří toho odehráli tolik, že něco takového nedovolí,“ říká třiatřicetiletý bek, který v úterý po dřině na suchu spolu s celým týmem znovu obul brusle.

 

Jaký je pro vás návrat na led?
Je to jako každý rok. První dva tři dny jsou těžké, člověk si zvyká na jiný pohyb, na brusle. Ale je fajn, že už jsme zase v tom. Skončila jedna etapa trénování, konečně jsme na ledě. To je to, co nás baví a živí. Jsem rád, že jsem s týmem, kluci dokážou vytvořit skvělou atmosféru v kabině. Věřím, že vše bude fungovat stejně, jak to fungovalo loni.

Odpočinul jste si o dovolené?
První měsíc jsem byl doma, užíval jsem si děti a normální život. Následně jsme byli čtrnáct dní na dovolené, pak začala příprava, na kterou jsem posledních osm let zvyklý. Věřím tomu, že jsem na novou sezónu připravený tak, jak bych měl být.

Je pro vás důležité, že jádro týmu zůstalo pohromadě?
Jsem za to jenom rád. Odešel Jožo Kováčik nebo Marek Kvapil. Na druhou stranu přišel Tomáš Svoboda s Lukášem Nahodilem a zůstali Krejča (Jakub Krejčík) se Špenátem (Martin Erat). Věřím, že tým bude minimálně tak dobrý, jako loni. Nejsou tu žádné problémy v kabině, všechno funguje tak, jak má. Věřím, že tým potáhne za jeden provaz stejně jako v minulé sezóně.

Může vás stmelit i skutečnost, že půjdete do sezóny jako obhájci titulu?
Jistě budou týmy, které se na nás budou chtít více zaměřit. Ale jak jsme říkali už dříve: Budeme se soustředit sami na sebe a hrát to, co chceme my. To, co bude hrát soupeř, je jeho věc.

Při oslavách mistrovského titulu na Zelném trhu se Ondřej Němec ochotně podepisoval fanouškům. Foto: Michal Eger.

Cítíte z týmu, že nechce dopustit pověstnou pomistrovskou kocovinu?
Máme v týmu hráče, kteří toho odehráli tolik, že něco takového nedovolí. Měli jsme tři měsíce na to, abychom si odpočinuli a zároveň se dostali do takové fyzické kondice, abychom byli na sezónu připravení. Do startu soutěže schází měsíc, je to další čas jak na fyzičku, tak na technické věci, které budeme chtít hrát.

V srpnu vás vedle přípravných zápasů a Ligy mistrů čeká benefiční utkání proti výběru Martina Havláta u příležitosti jeho rozlučky s kariérou. Jaké to pro vás bude?
Myslím, že půjde o důstojné zakončení kariéry jednoho z nejlepších hráčů, jakého jsme za poslední dvě dekády měli. Nebýt jeho zranění, dokázal by toho Martin ještě spoustu. Všichni se na utkání těšíme. Bude to i skvělý zápas pro lidi.

Těšíte se, až budete bránit Jágra s Eliášem?
Myslím, že to všichni pojmou tak, aby si to hlavně Martin užil. Bude to jeho poslední zápas kariéry. Vždycky si chtěl zahrát doma v Brně, v loňské sezóně se připravoval s námi, bohužel mu to zdravotní problémy nedovolily. Doufám, že si to užije, budeme hrát hlavně pro něj. Pro spoustu mladých kluků to bude zážitek na celý život, zahrát si proti hráčům jako je Jaromír Jágr nebo Zdeno Chára. Jsou to hvězdy světového hokeje. Myslím, že to pro ně bude určitá motivace, aby se posouvali dál.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál