Osmnáctka se dvěma komeťáky v sestavě vyzve v Příbrami třikrát Rusko

B r n o – Trenér reprezentace do osmnácti let Alois Hadamczik oznámil nominaci, kterou poskládal společně se svým realizačním týmem. Mladí čeští hokejisté odehrají v Příbrami tři zápasy proti Rusku. Program bude poměrně nabitý, protože hráče čekají tři zápasy ve třech dnech bez přestávky, přesněji od čtvrtka 11. do soboty 13. října. Osmnáctka bude určitě chtít napravit dojem z Hlinka Gretzky Cupu, na kterém se umístila na pátém místě, a na rozdíl od minulých let se tedy nepodívala ani do semifinále. Alois Hadamczik samozřejmě nemůže počítat s hráči, kteří hrají za oceánem, a jež se memoriálu v Edmontonu a Red Deeru zúčastnili. Z hokejistů brněnské Komety se do nominace dostali dva obránci juniorky, a to šestnáctiletý Radek Kučeřík a sedmnáctiletý Jan Mlčák. Sestavu, kterou z hráčů prohánějících se na evropských kluzištích trenéři poskládali, si můžete prohlédnout níže.

Nominace osmnáctky na trojzápas s Rusy

Brankáři: Jan Škorpík (Sparta Praha), Nick Malík (Třinec), Lukáš Pařík (Liberec).

Obránci: Radek Kučeřík, Jan Mlčák (oba Kometa Brno), David Tureček (Karlovy Vary), David Homola (Třinec), Jakub Žůrek (Liberec), Karel Klikorka (Mladá Boleslav), Daniel Poizl, Jan Klodner (oba Žďár nad Sázavou).

Útočníci: David Vitouch (Sparta Praha), Jaromír Pytlík (Vítkovice), Adam Křemen (Karlovy Vary), Jonáš Peterek, Adam Raška (oba Třinec), Adam Najman, Jakub Rychlovský, Michal Teplý (všichni Liberec), Radek Mužík (Luleå, Švédsko), Jakub Čížek, Pavel Novák (oba České Budějovice), Jan Myšák (Litvínov), Filip Koffer (Pardubice), Theodor Pištěk (Örebro, Švédsko).

Náhradníci:

Obránci: Jakub Prchal (Sparta Praha), Jakub Černohorský (Žďár nad Sázavou).

Útočníci: Ondřej Pšenička, Patrik Prymula (oba Sparta Praha), Tomáš Bernat (Kladno), Matěj Morong (KJT Haukat, Finsko), Jakub Konečný (Žďár nad Sázavou).

Realizační tým:
Manažer: Petr Studnička