Otáčet zápasy není špatné, ale raději bychom vedli a dohrávali utkání v poklidu, říká Martin Dočekal

Otáčet zápasy není špatné, ale raději bychom vedli a dohrávali utkání v poklidu, říká Martin Dočekal
 

B r n o – Po krátké odmlce v podobě zápasu Ligy mistrů se vše vrací do starých kolejí. Na brněnskou Kometu čeká náročný extraligový program, který startuje v pátek domácím duelem proti Olomouci, v neděli hrají Brňané v Litvínově a v úterý pro změnu v Třinci. O čase minulém, ale hlavně o tom přítomném, pohovořili útočník Martin Dočekal a trenér Kamil Pokorný.

 

Brněnský útočník Martin Dočekal prožívá s Kometou parádní chvíle. V tabulce se Brňané vyhřívají na prvním místě extraligové tabulky, v týmu panuje pohoda a slušnou formou disponuje i rodák z Třebíče. Ten utkání Ligy mistrů v Malmö vynechal a šetřil síly na páteční duel s Olomoucí. „Měli jsme v pondělí volno, ale od úterý se už připravujeme na následující zápasy. Naplno jsme trénovali, tým na tréninku doplnili mladší hráči z juniorky a vše probíhalo, tak jak mělo. Kluky jsem sledoval v televizi, ale přiznám se, v průběhu zápasu jsem vyčerpáním usnul (smích). Musím pochválit naše fanoušky, kteří fandili neskutečně. Klobouk dolů, že se rozhodli vážit takovou cestu," říká Martin Dočekal.

Neúnávný bojovník a specialista na oslabení. Ale nejen to, Martin Dočekal má i střeleckou formu. Foto: Ivo Dostál.

Lídr tabulky dokáže otáčet zápasy, v klíčových momentech prokazuje velkou sílu a neskutečnou vůli vzepřít se osudu. „Otáčení zápasů je neskutečné, to jsem nikdy nezažil. Jsme za to samozřejmě rádi, ale bylo by lepší, kdybychom v zápase vedli a dohráli ho v poklidu," přiznává robustní útočník. Na jeho tým čeká v pátek houževnatá Olomouc, která je známá pevnou defenzivou s kvalitním gólmanem. „Každý rok s nimi bojujeme, mají propracované střední pásmo, jsou nepříjemní, agresivní a jako každý tým se chce na nás vytáhnout. Jsou to takoví betonáři, ale připraveni musíme být na každého soupeře a poprat se s jeho herním stylem," upozorňuje šestadvacetiletý útočník.

I trenér Kamil Pokorný si je vědom, že v pátek na Kometu nečeká lehký soupeř. Na druhou stranu chtějí brněnští hokejisté protáhnout šnůru vítězných zápasů. „Chceme navázat na výsledky z posledních kol a vyvarovat se hluchý míst, které jsme měli v Plzni a ve druhé třetině doma s Libercem. Čeká nás hrozně houževnatý soupeř, který hraje lépe venku, než doma. Olomouc má velice dobře propracovanou obranu a kvalitního gólmana. Budeme muset hrát trpělivě, ukázněně a nenechat se zbytečně vylučovat. Soupeř bude čekat na chyby a spoléhat na rychlé protiútoky. Budeme muset hrát organizovaně, ideální by bylo vstřelit brzkou branku a být ve vedení," přeje si asistent hlavního kouče.

Trenér Kamil Pokorný na střídačce Komety. Foto: Ivo Dostál.

Co ukázal brněnským trenérům zápas ve švédském Malmö, kde si zahrál širší kádr a především mladí talentovaní hokejisté? „Kluci podali velice slušný výkon, chyběla tomu jen branka, která by tomu pomohla. Myslím si, že do padesáté minuty to bylo vyrovnané utkání. Byly tam dobré pasáže, šance jsme si vytvořili, ale bohužel je nedokázali proměnit," vrací se Pokorný k poslednímu duelu základní skupiny Ligy mistrů. Soupeře pro osmifinále se Kometa dozví v pátek.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál