Zápasy mezi Kometou a Mladou Boleslaví nabídly hned čtyři napínavé souboje. Zkuste zhodnotit celou sérii a kde se podle vás lámal chleba?
Řekl bych, že rozhodlo první domácí utkání. Kluci si dokázali, že jsou schopni proti Boleslavi vyhrát, i když jsme s nimi čtyřikrát v sezoně prohráli. První zápas byl moc důležitý a samozřejmě závěr druhého zápasu, kdy nás podržel Dominik Furch.
Právě v tom druhém zápasu jste vedli 2:0 a měli přehršel šancí výsledkově odskočit. Nakonec z toho bylo pořádné drama.
Byla to škoda, hráli jsme velmi dobře, šancí bylo opravdu dost, a navíc po pěkných akcích. Nešlo o žádné náhodné věci, trošku to mrzelo, že jsme nebyli produktivnější. Mohli jsme hrát víc v klidu.
Na druhou stranu by fanoušci přišli o dva super zákroky Dominika Furcha…
To je pravda (úsměv).
Jak vám bylo po třetím zápase, který jste těsně prohráli a obě branky v podstatě padly po smolných odrazech?
Zápas jsme si rozebrali druhý den na hotelu. Ukázali jsme si momenty, díky kterým jsme prohráli. Ano, dostali jsme smolné góly, ale bylo to tím, že Boleslav neustále nahazovala kotouče před bránu a my je nedokázali blokovat. My jsme si naopak místo střel většinou přihrávali a ani jsme ty góly prostě dát nemohli. Puk jsme před branku ani nedostali. I v power-play šest na pět jsme místo střel pořád někam nahrávali. Možná i štěstí se od nás odvrátilo, ale není třeba se vymlouvat, prohráli jsme zaslouženě.
Bylo vidět, že ve čtvrtém zápase si hráči vzali ponaučení a v utkání víceméně diktovali tempo hry.
Rozhodl začátek zápasu, hned v první minutě přišla přesilovka a dali jsme gól. Soupeř měl v hlavě to, že prohrává a odvrací konec sezony. Nám se dařilo přesně to, co jsem zmínil v předchozí odpovědi. Dostávali jsme kotouče před Krošelje, víc stříleli a byli produktivní. Důležité bylo, že jsme vstřelili třetí gól, ten nás definitivně uklidnil.
Nyní vás čekají Vítkovice nebo Sparta, tedy protivníci, se kterými se dají očekávat skvělá utkání. Zkuste okomentovat oba týmy.
Vítkovice prožívají výbornou sezonu, skončily druhé a udělaly přes sto bodů. Mají výborné hráče, zdobí je obětavost, dokáží zablokovat mnoho střel. Rozhodne to, kdo se častěji dostane do předbrankového prostoru, kdo se do těchto míst bude víc tlačit a kolik z toho ten tým dokáže vytěžit gólů. Sparta patří mezi největší favority soutěže. Všechny čtyři formace dokážou zápasy rozhodnout. Tam to bude o tom, jak dobře dokážeme bránit, jak se nám budou dařit přechody z obrany do útoku a jestli dokážeme být co nejvíc produktivní. Tak či tak, oba jsou velkými kluby s fanouškovskou základnou. Mohly by to být skvělé série. V play-off se ale rozdíly mažou a hrajeme pro to, abychom vyhrávali. Chceme jít co nejdál.
Kádr je aktuálně kompletní? Tedy i Zdeněk Okál a Michal Gulaši budou připraveni naskočit?
Oba kluci trénují. Je samozřejmě jasné, že potřebujeme, aby byli všichni kluci zdraví a kdykoliv byli připraveni naskočit. Věřím, že na začátek čtvrtfinále budeme kompletní a žádné zdravotní problémy nás nepostihnou.
Zároveň v pondělí vypadly z prvoligového play-off celky Poruby a Přerova. Počítáte případně s hráči, které máme k dispozici na střídavé starty?
Jsou tam nějaké možnosti, ale momentálně chceme nechat hrát kluky, kteří si čtvrtfinále vybojovali. Je samozřejmě příjemné, že v případě potřeby budeme mít kam sáhnout.
Je jasné, že program Komety se bude odvíjet podle zápasu Liberec – Plzeň? Hráče čeká spíš regenerace?
V úterý byl trénink, bude i ve středu. Pokud budeme hrát v neděli na Spartě, hráči dostanou ve čtvrtek volno. Jestli se bude hrát v pátek ve Vítkovicích, pojedeme bez volna.
