Peter Mueller: Jsem šťastný, že budu moci být součástí týmu v dalších letech

Peter Mueller: Jsem šťastný, že budu moci být součástí týmu v dalších letech
 

B r n o – Ve středu jsme na našem webu přinesli skvělou zprávu o tom, že americký útočník Peter Mueller zůstane i další tři sezóny v Kometě. Nyní s nejlepším střelcem Tipsport extraligy přinášíme exkluzivní rozhovor o tom, proč se rozhodl pod Špilberkem pokračovat. „Klub je skvělý, město je skvělé a atmosféra při zápasech je úžasná," cení si rodák z Bloomingtonu v Minnesotě.

 

Proč jste se rozhodl pokračovat i v následujících letech v Kometě?
Brno je skvělé hokejové město. Cítím se tu opravdu dobře. Snažím se pro klub dělat to nejlepší a jsem rád, že mi i Kometa dává to nejlepší. Jsem šťastný, že jsme se domluvili na podmínkách a délce mojí smlouvy, nyní už se mohu soustředit čistě jen na hokej.

Jak jste v Brně spokojený? Bylo také město a zdejší prostředí důvodem pro vaše pokračování v klubu?
Jsem tu moc spokojený. Klub je skvělý, město je skvělé a atmosféra při zápasech je úžasná. Jsem šťastný, že budu moci být součástí týmu v dalších letech.

Je i vaše rodina spokojena? Váš malý syn chodí také v Brně do školy. Oblíbil si město?
V Brně žiji jen s manželkou a synem, ale už se tu cítíme jako doma. Máme výborné podmínky pro život, bydlení a jsme jednoduše šťastní. Můj syn tomu ještě tolik nerozumí (úsměv). Udělal si v Brně spoustu nových kamarádů, v Kometě hraje za dva týmy a já se mu snažím stále co nejvíce pomáhat.

Jak zatím hodnotíte tři čtvrtiny soutěže?
Hrát českou extraligu je pro mě stále výzva. Stačí, když se podíváte na tabulky a rozestupy, které jsou mezi jednotlivými týmy. Našlapaná je první šestka, natěsno jsou i souboje o desítku, protože všechny týmy jsou na dostřel. Je to výzva, kterou akceptuji, a vím, že je to liga, kde se dá stále zlepšovat.

Společně s Markem Kvapilem vévodíte střelecké tabulce extraligy. Sledujete statistiky, nebo spíš preferujete výhry s Kometou?
Snažím se to nesledovat a pouze se soustředit na svou hru. Vždycky chcete jakýmkoliv způsobem pomoci týmu, aby vyhrával. Je super dávat góly a mít nějaké kanadské body, ale klíčové jsou vždy body pro tým do tabulky.

Peter Mueller sám před brankářem Kašíkem. Foto: Roman Kantor.

Co s odstupem času říkáte na českou extraligu? Jakou má podle vás úroveň?
Česká liga je nesmírně kvalitní. Každý rok produkuje spoustu talentovaných hráčů a to nejen pro evropský hokej, ale také pro NHL a zámořské soutěže. Je to jeden z důvodů, proč bylo Česko několik let mezi absolutní hokejovou špičku, dokonce možná na samotném vrcholu. Je to odměna za práci, která se v Česku dělá.

Dá se říci, že je to nejkvalitnější evropská soutěž, jakou jste hrál?
To je těžké posoudit, protože v každé lize se hraje trochu jiným stylem a týmy předvádějí jiné systémy. Jak už jsem ale zmínil dříve, česká extraliga je jednou z nejlepších soutěží na světě a má vynikající renomé. Hráči sem nechodí jen tak, vždy zde zažijí skvělé kariéry.

Jaké to je být v jednom týmu s legendami světového hokeje Martinem Eratem a Tomášem Plekancem?
Do kabiny nám přinesli klid. Jsou to světoví hráči, kteří mají obrovské zkušenosti z NHL. To, co tito dva hráči přinesli do kabiny, není přínosné jen mladé hráče, ale pro nás všechny. Můžete se od nich naučit, jak přemýšlejí na ledě nebo jen to, jak se připravují na každý zápas.

Těšíte se na reprezentační přestávku?
Těším se. Budu moci dobít baterky a pořádně zregenerovat. Samozřejmě budu opět hodně času trávit s rodinou, chci být hodně s ní. Důležité je si co nejlépe odpočinout a připravit se na závěrečnou část sezóny.

Máte v hlavě i případný návrat do reprezentace USA, rád byste znovu reprezentoval?
Mnohem více se soustředím na budoucnost v Brně a na ty další tři roky, které tu strávím. Pokud to přijde, tak budu rád, ale momentálně se soustředím pouze na Kometu.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál