Po třetí vstřelené brance jsme polevili, naštěstí jsme si dokázali utkání pohlídat, říká Jakub Čejka

Po třetí vstřelené brance jsme polevili, naštěstí jsme si dokázali utkání pohlídat, říká Jakub Čejka
 

B r n o – Včera junioři dokázali porazit Chomutov 9:4 a dnes je čekal předposlední Litvínov. Kometa dokázala v první třetině otevřít skóre a v druhé třetině odskočit na tříbrankový rozdíl. Litvínovští se však nevzdali a dokázali se dotáhnout na rozdíl jediné branky. Brno se uklidnilo až dvě minuty před koncem, kdy vsítil čtvrtý gól, po přihrávce kapitána Jakuba Čejky, Radim Ferda. Kapitán juniorky se celkově podílel na třech brankách. Dvakrát asistoval a jednou sám zamířil přesně.

 

Dnes jste dokázali porazit Litvínov 4:2. Jaký je váš pohled na zápas?
Nebylo to vůbec jednoduché utkání. Začátek zápasu byl dobrý, celkově první třetina byla z mého pohledu povedená. Snažili jsme se hrát zodpovědně směrem do obrany. Abychom neinkasovali čtyři branky, jak tomu bylo ve včerejším utkání. Po té, co jsme vedli 3:0, tak jsme trochu polevili. Naštěstí jsme opět odskočili na dvě branky a pohlídali si to.

Litvínov se nachází na předposlední příčce, i tak vám dnes nedal nic zadarmo. Překvapil vás něčím?
Ani ne. Hodně bruslili, ale není to úplně technický tým. Dohrávali souboje, bojovali, jenže nestačilo to.

Byl znát nějaký rozdíl mezi včerejším a dnešním soupeřem?
To se velice těžce srovnává. Já si myslím, že to byla úplně odlišná utkání. Chomutov chtěl včera hrát hokej, tak jako my. Dnes Litvínov přijel spíše s defenzivní taktikou a dohráváním soubojů. Jsme rádi, že jsme zvládli oba zápasy.

Otevřel jste skóre v přesilové hře, kde jste obdržel přihrávku před branku od Adama Gajarského. Je to secvičená akce, nebo to pouze vyplynulo ze situace?
Nebylo to úplně domluvené, ale na tréninku to takhle hráváme. Jsem hlavně rád, že mi to tam padlo, protože jsem už dlouho nedal gól.

V poslední době se vám daří celkově využívat přesilové hry...
To je pravda. Je důležité využívat přesilové hry. Nám se to teď daří a jsme za to rádi. Celkově nám to tam teď hodně padá.

Připsal jste si i dvě asistence, klidně mohli být i tři, kdyby se vám povedlo lépe zahrát situaci dva na jednoho. Co se stalo u vaší první asistence?
Při té akci, kdy se nám nepovedlo skórovat, to byla škoda. Naštěstí další střídání jsem chtěl udržet modrou, hodil jsem puk do rohu hřiště a Radim Ferda se natlačil do brankoviště. Zaplať pánbůh to tam padlo.

S Radimem Ferdou se vám bodově hodně daří. Vyhovíte si ve formaci?
Samozřejmě. Já už hraji s Radimem hodně dlouho, jsme dobří kamarádi, hrajeme spolu už čtyři roky a daří se nám.

Na drese máte kapitánské "céčko". Patříte mezi ty, kteří si vezmou v klíčových chvílích v kabině slovo?
Já se hlavně snažím odvádět výkony na ledě. Samozřejmě, když je potřeba, tak se v kabině ozvu.

Po delší době se vydáte na venkovní kluziště. Čeká vás Slávie a Sparta, co od pražského tripu očekáváte?
Se Spartou i Slávií je to vždy trochu rivalita, takže zápasy budou vyhecované a my se pokusíme urvat šest bodů za vítězství.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál