.

Pod vedením trenéra Shawna Allarda probíhá v halách za Lužánkami týden plný bruslení

Pod vedením trenéra Shawna Allarda probíhá v halách za Lužánkami týden plný bruslení
 

B r n o – Trenér Shawn Allard bruslařsky připravuje hokejistu Edmontonu Oilers Connora McDavida, spolupracuje i se Sidneym Crosbym a nyní přijal pozvánku Komety, které se v tomto týdnu věnuje. Bývalý kanadský hokejista předává cenné informace nejen mladým brněnským hráčům, ale i trenérům všech kategorií Komety. Přítomni jeho tréninkům jsou i hráči "A" týmu a další bývalí hokejisté, či nově vystudovaní trenéři mládežnických kategorií. Fotografie z průběhu kempu naleznete ZDE.

 

Program odstartoval v hokejových halách za Lužánkami v pondělí kolem poledne nejprve rozborem videa. Kouč Shawn Allard poté vyjel na led a téměr dvě hodiny hráčům a trenérům názorně ukazoval, jak správně bruslit. Celý trénink byl rozfázovaný do několika etap a bude se v něm pokračovat do čtvrtka.

Dvaačtyřicetiletý rodák z kanadského Mont-Tremblant každý den sleduje tréninky všech kategorií a poté se s trenérským štábem pobaví o tom, co bylo dobré a co je potřeba zlepšit. Zájem o první den pod vedením tohoto chlapíka byl obrovský. Kometa pozvala do Sportcentra za Lužánkami i několik bývalých hokejistů. Nechyběli Roman Erat, Jaroslav Balaštík, Petr Čajánek, Radim Bičánek, Jan Fadrný a další. Za Kometu byli přítomni například Jan Káňa, Leoš Čermák a Martin Erat, který Allardovi pomáhá s komunikací. Z mladších hokejistů pak byli na ledě - Libor Zábranský, Tomáš Havránek, Luboš Horký a další hráči z mládežnických týmů Komety.

Jak již bylo řečeno, kempu, který pořádá brněnská Kometa, se zúčastnili i bývalí výteční hokejisté. Jedním z nich byl i dlouholetý reprezentační útočník Petr Čajánek. „Jsem rád za pozvání od brněnské Komety. Je vidět, že se člověk musí pořád učit něco nového. Hokej se rychle mění a je potřeba si hledat nové informace. Nabídky jsem využil a během tohoto týdne se tady ještě určitě ukážu," říká bývalý hokejista St. Louis Blues, Zlína, Petrohradu nebo Kazaně.

Petr Čajánek s trenérem bruslení Shawnem Allardem, se kterým připravíme v nejbližších dnech rozhovor. Foto: Jiří Grulich.

„Shawn Allard nám hned na začátku řekl svůj pohled na bruslení jakožto takové, co vlastně učí a na co se zaměřuje. V podstatě se jedná o základní věci na ledě, včetně pohybu, který je důležitý. Je to pro nás všechny perfektní příležitost vidět, jak se pracuje v zámoří. Nejsem zastáncem toho, že se hned něco musí měnit, ale co se týče pohybu a bruslení, vše šlo hrozně moc dopředu. Je potřeba o tom přemýšlet, vzdělávat se a snažit se to hráčům aplikovat," upozorňuje někdejší útočník, který si nedávno dodělal trenérskou "B" licenci.

Na jeho slova navazuje Čajánkův bývalý spoluhráč Jaroslav Balaštík, který se setkání také aktivně účastnil. „Je to super akce, od kanadského trenéra se můžeme dozvědět mnoho zajímavých a cenných informací, které nás mohou posunout dál. Samozřejmě hokej není jen o bruslení, ale dá se říct, že jsme zaspali v trénování. Mládež se musí v tomto výrazně zlepšit. Ve svém volném čase se snažím pomáhat v Uherském Hradišti s nejmenšími dětmi. Co jsem viděl na kempu v Brně, můžu některé prvky na nich v budoucnu vyzkoušet. Určitě se dá hodně informací předat dál a aplikovat na trénincích," povídá další vystudovaný trenér licence "B".

I Balaštík, který mimochodem krátce oblékal dres Komety, přemýšlí, že trénování by mohla být v budoucnu jeho další hokejová cesta. „Zatím o tom neuvažuju, vypomáhám u dětí v Hradišti, ale v budoucnu budu možná přemýšlet o vyšších kategoriích. Zatím to však momentálně není žhavé téma." Balaštík se ocitl na půdě brněnské Komety, tedy velkého zlinského rivala, u kterého strávil podstatnou část své kariéry. Co říká s odstupem času na vzájemné duely obou týmů? „Musím říct, že na zápasy s Kometou vzpomínám rád. Byla cítit velká rivalita a naše vzájemné derby zápasy okořenily celou ligu. Tím, že vypadl Vsetín, byla pro nás Kometa největším rivalem. Byly to velké boje. Někdy jsme prohráli, někdy vyhráli, tak to v hokeji bývá," uzávírá svůj komentář dvojnásobný mistr extraligy.

Trenérský tým Komety naslouchá rad kanadského kouče. Foto: Jiří Grulich.
 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál