.

Poslední dva zápasy byly výborné, tohle je naše cesta, míní útočník Jan Hruška

B r n o – Kometa má za sebou podařený konec kalendářního roku. Stoupající formu potvrdila na ledě Vítkovic, kterým definitivně ukončila šňůru devíti výher v řadě. Brňané zvítězili těsně 1:0, když Marek Čiliak za svá záda nepustil ani jeden kotouč. O jedinou branku se postaral před koncem duelu Jan Hruška, jenž se po utkání podělil o své dojmy.

Duel s Vítkovicemi byl vyrovnaný a fyzicky náročný od začátku do konce. Jak jej hodnotíte?
Byl to krásný zápas. Myslím, že se to lidem muselo líbit, i když to skončilo jen 1:0. Hrálo se nahoru dolů, spousta šancí, oba gólmani chytali fantasticky a pro nás dobře, že jsme urvali tři body.

Dlouhou dobu jste nemohli najít recept na brankáře Vítkovic Bartošáka…
Chytal výborně, ale na druhou stranu náš Marek chytal asi ještě o kousíček líp.

Jaké bylo hrát před vyprodanou arénou?
Výborné, super atmosféra, plný velký stadion. Myslím, že jsme si to užili jak my, tak kluci z Vítkovic. Pěkný zápas.

Bylo znát, že jsou Vítkovice na vítězné vlně?
Devět zápasů je slušná porce. Já už jsem to říkal po prvním zápase, který jsme vyhráli. Podle mě se jim povedly dobré nákupy, poskládali dobrý tým a teď to jen ukazují. Hrají fakt dobře, útočný aktivní hokej. Mně se to moc líbilo. O to je příjemnější, že jsme je dokázali porazit.

V čem jste měli podle vás nakonec navrch?
Byl to opravdu vyrovnaný zápas, rozhodl jeden gól. Nedá se říct, že bychom měli v něčem navrch. Možná jsme měli trošku víc štěstíčka.

Jak jste viděl jedinou gólovou situaci? Dostal jste expresní přihrávku od Martina Erata a pohotově zakončil.
Jak je hokej rychlý, tak tím rychleji puky chodí, tak tím víc ten druhý má víc času na to, aby s tím něco mohl udělat. Martin je zkušený hráč, dal to co nejrychleji to šlo a já jsem tam ten čas měl o kousíček navíc.

Byla rychlá otočka tedy jediným řešením?
Nevím, jestli jediné, ale bylo první, které mě napadlo. To je asi vždycky nejlepší to takhle zkusit. Myslím, že kdybych to zkusil hned, tak Patrik by to asi měl, protože stál přímo proti mně. Takhle musel udělat nějaký pohyb navíc a propadlo to za něj.

Měl pro vás duel nějaký speciální náboj před vyprodanou arénou?
Hodně se o tom mluvilo, že mají devět vyhraných zápasů, což je trošku možná dostalo pod tlak. To pro nás byla výhoda. Když se o takových věcech mluví, tak je potom těžší to potvrdit. Přijeli jsme koncentrovaní na to, že budeme hrát dobře dozadu jako poslední zápas. Myslím, že se nám to povedlo.

Poslední dva zápasy máte dvě výhry, dvě čistá konta a skóre 3:0. Cítíte, že jste na dobré cestě?
Strašně rád bych to takhle řekl. Myslím, že poslední dva zápasy byly z naší strany fakt dobré, i když jsme těch gólů moc nedali, tak jsme dokázali vynulovat soupeře a brát šest bodů. Myslím, že to je cesta do budoucna.