První moravské derby. Kometu ve čtvrtek prověří v přípravě Berani ze Zlína

B r n o – Intenzivní tři dny plné hokeje zakončí hokejisté brněnské Komety čtvrtečním přípravným zápasem ve Zlíně. Modrobílí jsou od úterý do čtvrtku v zápasovém vytížení, když nejprve vyhráli přípravné utkání v Jihlavě, ve středu sehrají exhibici proti týmu loučícího se Martina Havláta a ve čtvrtek se představí na ledě tradičního regionálního rivala ze Zlína. První moravské derby nového ročníku startuje na Zimním stadionu Luďka Čajky ve čtvrtek v 18 hodin. Zvládnou modrobílí vyhrát i čtvrté přípravné utkání?

Hokejisté Komety zatím prochází přípravou bez jediné prohry. Aktuální mistři české nejvyšší soutěže si nejprve první srpnový den poradili v nájezdech s tradičním premiérovým soupeřem Třebíčí 3:2, minulý čtvrtek následně přesvědčivě v poměru 3:0 přehráli účastníka KHL Slovan Bratislava a naposledy v úterý porazili i Jihlavu 5:1.

Ve všech dosavadních přípravných zápasech se o vítěznou branku postaralo dravé brněnské mládí. V Třebíči rozhodl v samostatných nájezdech šestnáctiletý Vojtěch Střondala, proti Slovanu otevřel účet zápasu devatenáctiletý Tomáš Havránek a v Jihlavě trefil nakonec rozhodující branku osmnáctiletý Jan Süss.

Ve čtvrtek čeká svěřence hlavního kouče Libora Zábranského Zlín, který přes léto prošel na první pohled viditelnou proměnu. Novým generálním partnerem klubu se stala společnost Aukro, jejíž název nově nese i hokejový tým. Klub také představil nové logo a generálního manažera, kterým se stal známý spolukomentátor České televize Martin Hosták. Vedení přes léto posílilo kádr o lotyšského reprezentačního zadáka Ralfsa Freibergse, který je tak vedle Robertse Bukartse druhým mužem z pobaltské země na soupisce moravského týmu.

Hokejisté Zlína za sebou mají dva přípravné zápasy. V sezónní premiéře si poradili minulou středu v Bratislavě s tamějším Slovanem v poměru 6:4 a v úterý zdolali extraligového rivala z Olomouce 2:1.

4. přípravný zápas na sezonu 2017/2018
čtvrtek