Psychicky jsem pookřál. Mrakomor ještě nepřijel a věřím, že ani nepřijede, směje se Vojtěch Němec

Psychicky jsem pookřál. Mrakomor ještě nepřijel a věřím, že ani nepřijede, směje se Vojtěch Němec
 

B r n o – Útočník Vojtěch Němec se tento týden vrátil z měsíčního hostování v Mladé Boleslavi. Ve městě automobilů stihl odehrát celkem deset zápasů, v nichž si připsal tři góly a čtyři asistence. K tomu všemu získal čtyři plusové body. Hodnocení tak může být z pohledu Němce pozitivní, vytíženost měl velkou. Věří, že mu hostování prospělo, a že se mu bude znovu dařit i v týmu, ve kterém působí již od roku 2011.

 

Vojto, vítejte zpět v Kometě. Jaký to byl pro vás návrat?
Těšil jsem se. Měsíc naštěstí utekl jako voda a jsem rád, že jsem zpátky doma.

Co vám přinesla měsíční zkušenost v Mladé Boleslavi?
Moje angažmá tam nebylo na škodu. Dostal jsem hodně prostoru, nabral sebevědomí, udělal nějaké body. Měsíc v Mladé Boleslavi můžu hodnotit jen pozitivně.

Od začátku jste nastupoval se zkušeným lídrem Jakubem Klepišem a Dominikem Pacovským, sedli jste si po herní stránce?
Hráli jsme spolu čtyři zápasy, pak se začalo míchat sestavou, protože se výsledkově úplně nedařilo, ale stěžovat si nemůžu, spolupráce byla dobrá.

Vojtěch Němec si zahrál v dresu Boleslavi proti Kometě. Nyní už je zpátky v modrobílém dresu. Foto: Ivo Dostál.

Sledoval jste po očku výsledky Komety?
Určitě. Co jsem tak četl a viděl, nikdy jsme nebyli horším týmem, prohrávali jsme o gól. To mě mrzelo, na druhou stranu jsem se soustředil na své výkony v Boleslavi, protože jsem se potřeboval dostat do herní pohody.

Hynek Zohorna sám vloni přiznal, že mu měsíční angažmá v Pardubicích prospělo. Jak jste na tom po zkušené v Boleslavi vy?
Samozřejmě to bylo hodně těžké ohledně rodiny. Byla to velká změna, ale čas teprve ukáže, co mi to dalo po hokejové stránce. Jsem zpátky v Kometě, hrajeme až ve středu a uvidíme, jestli navážu na dobré výkony z Boleslavi, nebo budu zase v herním útlumu, ve kterém jsem byl, než jsem odešel. Já doufám, že ne a vše se v lepší obrátí.

V kabině vám kluci drželi místo?
Ano, jsem opět na svém (úsměv).

Ve středu jste se zapojil do přípravy, jaký je váš program v rámci reprezentační přestávky?
V pátek trénujeme dvoufázově, v neděli máme volno a od pondělí se znovu budeme připravovat na ligu. Program je nabitý.

Na co se nejvíc potřebujete zaměřit vy?
Potřebuju dostat pod kůži herní systém. V Boleslavi se to hraje trošku jinak a samozřejmě se musím zaměřit na kondici, která není úplně ideální. Na tom musím ještě zapracovat.

Jaké to pro vás bylo hrát proti "své" Kometě?
Už jsem to jednou zažil v dresu Havlíčkova Brodu, ještě v první lize. Bylo to takové specifické, snažil jsem se to spíš nevnímat. Přistupoval jsem k tomu, jako ke každému jinému zápasu. Bylo však zajímavé vidět známé tváře proti sobě, ale myslím si, že se mi tohle všechno podařilo odsunout stranou.

Vojta Němec na tréninku po návratů domů. V diskuzi s Alexem Malletem. Foto: Ivo Dostál.

Diváci vás po zápase vyvolávali, to muselo určitě potěšit?
Bylo to hezké. Musím fanouškům poděkovat, že nezapomněli. Doufám, že jim jejich důvěru dokážu oplatit na ledě a v dresu Komety.

V Boleslavi je lídrem obránce a kapitán Jan Hanzlík, který zanechal v Kometě výraznou stopu. Hodně vám pomohla jeho přítomnost?
Dělá tam kapitána, veškeré věci jsou přes něj. Vzhledem k tomu, že jsme se dobře znali, chodil jsem za ním pro informace. Víceméně jsem s ním řešil veškeré záležitosti ohledně klubu a podobně. Honza se nemění, je zkrátka svůj. Ví, co chce a dělá, co je potřeba. Nemusí nikde vyčnívat, ale má velké slovo v kabině. Co řekne, to platí a hráči za ním jdou. Je to kapitán na správném místě.

Martin Zaťovič je známý svými vtípky a o vás prohlásil, že jste takový Mrakomor brněnské kabiny.
Naopak si myslím, že jsem byl v Boleslavi jeden z mála pozitivních lidí. Tady mi pořád říkají, že jsem Mrakomor. Myslím si, že jsem psychicky pookřál, Mrakomor zatím ještě nepřijel a snad ani nepřijede. (smích)

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál