.

Recept na úspěch podle Michala Kempného? Skvělá parta táhnoucí za jeden provaz

Recept na úspěch podle Michala Kempného? Skvělá parta táhnoucí za jeden provaz
 

M o s k v a / B r n o – Česká hokejová reprezentace na letošním mistrovství světa v Rusku zatím překvapuje širokou veřejnost svými kompaktními a takřka bezchybnými výkony. Důkazem je vedení v tabulce skupiny "A" dvě kola před koncem základní části. Své dojmy přímo z dějiště letošního šampionátu přiblížil i bývalý obránce Komety Michal Kempný, pro kterého je to první mistrovství světa v kariéře.

 

Zažíváte premiéru na mistrovství světa, jak máte dojmy z dosavadního průběhu moskevské skupiny?
Je to zatím všechno dobré, bylo důležité zachytit začátek turnaje, což se povedlo. Nahráli jsme nějaké body, v kabině zažíváme pohodu a šampionát si celkem užíváme. Snad nám forma vydrží i do dalších zápasů.

První světový šampionát a hned na dresu "A". Považuje vás trenér za toho zkušenějšího a ostřílenějšího, že vám přidělil funkci asistenta kapitána?
To byste se musel zeptat jeho, ale je to pro mě samozřejmě velká pocta. Dělat asistenta v nároďáku je super a užívám si to.

Prakticky celou reprezentační sezónu hrajete na obraně s přerovským rodákem Tomášem Kundrátkem, jak si vyhovujete?
Jsme sehraní, hrajeme spolu víceméně od prvního reprezentačního srazu. S nikým jiným jsem letos ještě nehrál, vyhovíme si, spolupráce probíhá perfektně.

Pro někoho je to možná překvapení, pro někoho naopak potvrzení toho, že český hokej stále patří ke světové špičce. Čím to, že nám skupina zatím takhle skvěle vychází?
Vytvořila se skvělá parta, která od začátku turnaje neskutečně šlape, všichni táhneme za jeden provaz a užíváme si to. Tudy by mohla vést cesta k úspěchu. Je také potřeba říct, že se v týmu sešlo mnoho nováčků, kteří vůbec nemají s takovým turnajem zkušenosti. O to jsou naše dosavadní výsledky cennější. Každý se chce ukázat v tom nejlepším možném světle.

Zatím mají hráči českého národního týmu důvod k úsměvu. Aby taky ne - na turnaji doposud nepoznali hořkost porážky. Foto: Michal Eger.

Mistrovství světa se hraje v Moskvě, poslední rok jste působil v Omsku, takže s ruštinou už nemáte žádný problém?
Už je to dobré, v pohodě se domluvím (úsměv).

Měl jste čas si projít centrum Moskvy?
Byli jsme se s klukama ve volném dni podívat. Zašli jsme si i na večeři a podívali se po městě.

Sledujete své bývalé spoluhráče z Komety, kteří za sebou mají zhruba měsíc letní přípravy?
Jsme neustále v kontaktu, píšeme si. Určitě mám dobrý přehled co se v Brně děje.

Co říkáte na změny v kádru a celkový pohyb v brněnském mužstvu?
Četl jsem, že přišli noví hráči. Doufám, že budou pro Kometu přínosem a posunou ji zase někam dál. Věřím i Liborovi Zábranskému, který už vloni dokázal dostat kluky do pohody, celkově jim hodně pomohl. Řekl bych, že se tým pod jeho vedením zvedl. Kometu budu i nadále sledovat, klukům fandit, aby dosáhli v novém ročníku extraligy co největšího úspěchu.

Ještě je sice čas, ale otázka soupeře pro čtvrtfinále se celkem nabízí. Přemýšlel jste, koho bychom mohli dostat?
Nechtěl bych spekulovat a vybírat. Je však jasné, že nás žádný lehký soupeř nečeká. Musíme se dobře připravit, abychom klíčový duel čtvrtfinále zvládli.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál