.

S Čermákem jsme si vzájemně popřáli hodně štěstí do play-off, prozradil Petr Krejčí

B r n o – Mladší dorostenci po vzoru všech dalších mládežníků finišují v základní části a pomalu se mohou soustředit na play-off, které již mají zajištěné. O výhru nad Českými Budějovice, s nimiž se střetli v rámci předposledního kola první části, se z velké části zasloužil Petr Krejčí, jenž si připsal vítěznou trefu. To vše za dozoru patrona mladších dorostenců - Leoše Čermáka.

Na výhře ses podílel velmi kuriózním gólem. Jak jsi k němu přišel?
Vystartoval jsem na gólmana a ten zazmatkoval. Chtěl rozehrát na střed, ale obral jsem ho o kotouč a to už jsem musel trefit. Připsal jsem si druhý gól v sezóně, takže jsem rád i za takový. První branka duelu nás povzbudila. Koneckonců byla vítězná.

Podle výsledku to vypadá na jednoznačné utkání. Bylo to tak cítit i na ledě?
V posledních minutách zabrali, takže až tak hladké to nebylo. Celkově moc neproměňujeme velké šance, které jsme měli i proti Budějovicím.

Vyřazovací boje mate jisté. Jak se vám s takovým vědomím závěrečná utkání hrají?
Už se všichni tešíme a věříme, že postoupíme na mistrovství. Byl to předposlední zápas, takže jsme si dávali pozor, abychom před play-off nepřišli k nějakému zranění. Dali jsme nějaké góly, takže nám to snad pomůže i do dalších bojů.

Zápas byl ozvláštněn hudbou. Ještě k tomu se na vás byl podívat patron Leoš Čermák...
Popravdě jsme hudbu moc nevnímali – soustředili jsme se na zápas. Náš patron Leoš nás povzbudil do play-off. Navzájem jsem si popřáli štěstí do další části sezóny. Hodně nás povzbudil i do zápasu, kdy byl name v kabině. Byli jsme rádi, že ho můžeme po dlouhé době zase vidět.