S Třincem očekávám parádní bitvu, těší se na první zápas roku 2019 Jan Štencel

S Třincem očekávám parádní bitvu, těší se na první zápas roku 2019 Jan Štencel
 

B r n o – Reprezentační obránce Jan Štencel zažívá velmi dobrou sezónu. Postupně se zabydluje v národním týmu, v Kometě patří mezi nejčastěji bodující beky. S patnácti body (3+12) je jen o bod horší, než jeho parťák z formace Ondřej Němec. Jak se opavský rodák těší na pětizápasovou lednovou domácí nálož?

 

Co říkáte na blížící se pětici domácích zápasů v řadě?
Je to příjemné, nemusíme nikam cestovat, obzvlášť v takovém počasí. V tom máme velkou výhodu, kterou bychom chtěli zhodnotit. Věřím, že uděláme nějakou bodovou šňůru a trošku se v tabulce bodově zvedneme.

Říká se, že se v lednu láme v extralize chleba. Bude to hodně důležitá série?
Každý rok je to stejné. Leden bývá hodně zlomový, doma jsme silní. Půjde o důležité zápasy, potřebujeme urvat co nejvíc bodů, protože tabulka je stále dost našlapaná. Půjdeme zápas po zápase. Přes svátky jsme hodně trénovali, takže věřím, že nám to bude lepit. Formu jsme nějakou nasbírali. Chceme zvládnout především Třinec a pak se budeme dívat na další soupeře.

Většina týmů jezdí do Brna jen bránit, to se však asi neočekává od Třince.
Bude to otevřený hokej, čekám parádní bitvu. Jsou první, daří se jim, mají kvalitní tým a nebudou na nic čekat. Rozdáme si to na férovku, bude to skvělá podívaná pro fanoušky. Díval jsem se na ně na Spenglerově poháru, byl to hodně rychlý hokej. Věřím, že jsme na ně dobře připravení.

Jan Štencel při obranné práci v Pardubicích. Foto: Roman Kantor.

Co všechno je potřeba po herní stránce zlepšit v novém roce?
Probíráme celou naši hru, dostávali jsme poměrně hodně gólu, snažíme se tak zaměřit na obranu. Ale je to stejné, musíme hodně bruslit, hodně napadat a dostávat soupeře pod tlak. Toho se musíme držet. Pak přijde i lepší koncovka, která nás malinko trápila.

Do sestavy se vrací Tomáš Plekanec. Jak velké slovo má v kabině?
Samozřejmě jsme rádi, že se vrátil. Je to pro nás velká pomoc, kvalitní hráč. Má něco za sebou, rozhodně má co říct. Je to starší hráč, s velkými zkušenostmi. Každý mladší kluk se na něj jistě podívá, může od něj spoustu věcí odkoukat.

V Olomouci se vám podařilo vstřelit pět gólů, v Pardubicích čtyři. Střelecky se Kometě přeci jen začalo dařit...
Kromě zápasu s Boleslaví jsmě nějaké góly dali. Přesvědčili jsme se, že je střílet umíme. Musíme se však ještě víc tlačit do brány, dostávat soupeře do problémů, aby z nich pramenily chyby. Na jeden dva góly se zkrátka vyhrávat nedá.

 
 

Tento den před lety×
Odehrané v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál