Sedmnáctka padla v Kanadě i potřetí, čtvrtfinálovou bitvu sehraje s Rusy

S t. J o h n s – Ani poslední zápas ve skupině nepřinesl českému výběru vítězství, mladí hokejisté podlehli Kanadě White 1:5. Ačkoliv po prvním dějství odcházel český tým do kabin s pouze jednogólovou ztrátou, ve druhé třetině nastal zlom a Kanaďané se prosadili hned čtyřikrát. Jediný gól vstřelil těsně před koncem zápasu Jan Cikhart. Češi tak stejně jako loni vyzvou ve čtvrtfinále Rusko, které vyhrálo skupinu B.

Kanada White U17 – Česká republika U17 5:1 (1:0, 4:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Robinson (Bourgault, Veillette), 21. DesRoches (Bourque), 23. McClennon (Perfetti), 26. Poirier (Renwick, Bourque), 32. McClennon (Prokop) – 59. Cikhart (Novák).

Sestava ČR U17: Bednář (26. Malík) – Vacík, Baláž, Bláha, Svach, Krutil, Hampl, Talafa – Myšák, Konečný, Malát – Novák, Rouha, Chlubna – Mácha, Gut, Cikhart – Macháček, Ivan, Malý – Janda.

Dnes v 18:30 | Jun.
HC Kometa Brno