Sen se rozplynul. Česká dvacítka vypadla s Američany po bojovném výkonu

Sen se rozplynul. Česká dvacítka vypadla s Američany po bojovném výkonu
 

B r n o – Česká reprezentace do dvaceti let s řadou současných nebo bývalých hráčů Komety končí ve čtvrtfinále. Nad síly svěřenců kouče Václava Varadi byli favorizovaní Američané. Český výběr dlouho držel fantastický Lukáš Dostál, který aspiruje na nejlepšího brankáře celého mistrovství. Nebylo to však nic platné, jeden gól Kauta na postup stačit nemohl. Naši sice amerického soupeře v závěru pořádně potrápili, na postup to však nestačilo.

 

USA – ČESKO 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Cates (J. Hughes), 27. Norris (Robertson), 60. Chmelevski (Anderson) – 52. M. Kaut (Nečas, Jeník).
Rozhodčí: Alarie (Kanada), Björk (Švédsko) – Goljak (Bělorusko), Šišlo (Rusko).
Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 41:19 (13:6, 13:5, 15:8).
Nejlepší hráči: Noah Cates – Lukáš Dostál.

Česko: Lukáš Dostál – Galvas, Kvasnička, Dalimil Mikyska, Král, Bukač, Šalda – Kaut, Nečas, Zadina – Jeník, Hladonik, Machala – Hrabík, Kondelík, Lauko – Pekař, Kern, Pour – Karel Plášek. Trenéři: Varaďa, Eliáš a Krátoška.

USA: Primeau – Samberg, M. Anderson, Q. Hughes, Kemp, St. Ivany, M. Samuelsson, Miller– Norris, Robertson, Farabee – Madden, Barratt, Cates – Poehling, Cockerill, Wahlstrom – Chmelevski, O´Brien, Drury – J. Hughes. Trenér: Hastings.

Ohlasy po utkání:

Lukáš Dostál (brankář): Bylo tam plno pozitivních věcí, ale bohužel jsme to nedotáhli do vítězného konce. I když si myslím, že jak jsme snížili na 1:2, tak tam naděje byla. Bohužel, nedopadlo to. Je tam zklamání. Přistoupili jsme k tomu tak, že jsme chtěli hrát naši hru. Tedy spíš opatrně, protože kdybychom začali zbytečně lítat, tak by tam vznikly mezery. Američané jsou natolik zkušení, že by to využili. Chtěli jsme být až do poslední chvíle trpěliví, a myslím, že se to podařilo. Za stavu 2:1 tam určitá naděje byla. Říká se, že umírá poslední, My se snažili hrát naši trpělivou hru. Ale pak vyhodili puk a trefili bránu. Čímž rozhodli.

Václav Varaďa (trenér): Myslím, že Američani byli hratelní, i když měli spoustu střel a šancí. My jsme se mohli opřít o skvělého brankáře, ale potřebovali jsme zabrat dopředu. A těch situací jsme si vytvořili málo. Nechodili jsme do brankoviště, přitom jsme hráče nabádali, aby si to tam dávali a chodili si pro dorážky. Po kontaktním gólu ve třetí části jsme se nadechli k závěrečnému tlaku, byť velkých šancí nebylo moc, spoustu toho Američané zblokovali a stále hrozili brejky. Kluci ten zápas odmakali, nic nevypustili. A ve hře nás držel brankář Dostál. Byli bychom rádi, kdybychom to v závěru dotáhli na 2:2 a šli do prodloužení, ale takový je hokej.

 
 

Tento den před lety×
Odehrané v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál