Starší dorost se pokusí v Olomouci urvat tři body, mladší dorostenci se utkají s Motorem

Starší dorost se pokusí v Olomouci urvat tři body, mladší dorostenci se utkají s Motorem
 

B r n o – Po reprezentační pauze se opět pomalu rozjíždějí všechny mládežnické ligy. Jak starší, tak mladší dorostence brněnské Komety čeká po jednom zápase venku a po jednom doma v pátek a v sobotu. Nejprve se svěřenci Romana Meluzína představí na ledě Olomouce, o den později budou hostit suverénní rakouský Salzburg. Mladší dorostenci naopak začnou doma, na brněnský led zavítají hokejisté českobudějovického Motoru. V sobotu se poté představí ve Žďáru nad Sázavou.

 

Starší dorost se vydá na led Olomouce, poté vyzve Salzburg

Výběr staršího dorostu se drží na třetím místě ve skupině D se sedmibodovou ztrátou na druhou Jihlavu a sedmibodovým náskokem na čtvrtou Olomouc. Svěřenci Romana Meluzína mají na kontě 22 bodů za sedm výher a jednu prohru v prodloužení ve 14 zápasech.

Nemalá část týmu během reprezentační přestávky nezahálela a hrdě reprezentovala svoji věkovou kategorii. Součástí bronzového výběru do 17 let byli obránci Jan Mlčák a Radek Kučeřík. Turnaje pěti zemí, kde své síly poměřili mladíci do 18 let, se zúčastnili Matěj Svoboda, Vojtěch Střondala a Karel Plášek, kteří ovšem primárně nastupují za juniory.

Nejproduktivnějšími hráči brněnského celku jsou Michal Kunc a kapitán Vojtěch Kadlic, kteří ve 14 zápasech posbírali shodně po 12 bodech. Kunc vstřelil devět branek a přidal tři asistence, Kadlic přesně zamířil čtyřikrát a jeho přihrávka skončila gólem již osmkrát.

Olomoučtí hokejisté zaujímají s 15 body čtvrté místo ve skupině. Týmové kanadské bodování vede Daniel Indrák se 13 body za šest přesných zásahů a sedm gólových asistencí. Zajímavostí je, že se utkají nejvíce a nejméně vylučovaný tým ve skupině. Olomoučtí hokejisté posbírali již 221 trestných minut, naopak hráči Komety pouze 157.

19. kolo Extraligy staršího dorostu
pátek
17. 11. 2017
13:00 hod.
Online přenos
HC Olomouc HC Kometa Brno Zimní stadion, Olomouc

Hokejisté Salzburgu zůstávají neporaženi na čele tabulky, ve 14 zápasech získali už 41 bodů. Nejproduktivnějším hráčem rakouského celku je útočník Marcel Barinka, který si ve 13 zápasech připsal 29 bodů za 14 gólů a 15 asistencí. Dominanci nejlepšího týmu ligy podtrhuje skvělá bilance hráčů v tabulce pravdy, které vévodí Igor Alanov s 33 plusovými body. Rakouský tým vede také v týmových statistikách, na soupeře vystřelí průměrně přes 48 střel v utkání, naopak na vlastního brankáře jich pustí pouze necelých 16. Má téměř 28% úspěšnost využití přesilových her a více než 94 % ubráněných oslabení. Brankáři Florian Mnich i Christopher Niklas Kolarz navíc oba vykazují úspěšnost zásahů přes 92 %.

20. kolo Extraligy staršího dorostu
sobota
18. 11. 2017
12:30 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno EC Red Bull Salzburg DRFG Arena, Brno

Mladší dorost čeká souboj s Českými Budějovicemi a Žďárem nad Sázavou

Mladší dorostenci se nachází na čtvrtém místě ve skupině střed s tříbodovou ztrátou na třetí Mladou Boleslav a šestibodovým náskokem na páté České Budějovice. Svěřenci Pavla Pazourka mají na kontě 24 bodů za šest výher v základní hrací době a tři výhry v prodloužení ve 14 zápasech.

Trojzápasu se švýcarským výběrem do 16 let se zúčastnili také obránce Jan Sedláček a útočník Erik Meluzín, z nichž druhý jmenovaný vstřelil jeden gól. Oba hráči pravidelně nastupují také za starší dorost.

Nejproduktivnějším hráčem brněnského celku je Jakub Malý, který si ve 13 zápasech připsal již 14 bodů za pět přesných zásahů a devět asistencí. Nejlepším střelcem je Petr Žák, který dokázal skórovat již osmkrát. Kometa je nejtrestanějším celkem své skupiny, její hráči si dohromady připsali už 230 trestných minut.

Hokejový tým z Českých Budějovic se s 18 body nachází na pátém místě tabulky. Jejich největší zbraní je bezpochyby útočník Pavel Novák, který si v pouhých osmi zápasech připsal neuvěřitelných 26 bodů za sedmnáct gólů a devět asistencí.

15. kolo ELIOD extraligy mladšího dorostu
pátek
17. 11. 2017
14:15 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno HC Motor České Budějovice Sportcentrum Lužánky, Brno

Hokejisté Žďáru nad Sázavou se s 15 body nacházejí na osmém místě tabulky. Kanadské bodování vede Jakub Konečný, který si ve 13 zápasech připsal 18 bodů za čtyři góly a čtrnáct asistencí. Nejlepším střelcem je s dvanácti přesnými zásahy Jiří Puczek.

16. kolo ELIOD extraligy mladšího dorostu
sobota
18. 11. 2017
14:15 hod.
Online přenos
SKLH Žďár nad Sázavou HC Kometa Brno Zimní stadion, Žďár nad Sázavou
 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál