.

Starší dorostenci znají rozpis soutěže. Do extraligy se zapojí rakouský Salzburg

Starší dorostenci znají rozpis soutěže. Do extraligy se zapojí rakouský Salzburg
 

B r n o – Stejně jako mladší dorostenci a junioři, i účastníci Noen extraligy staršího dorostu už znají své soupeře pro nadcházející sezónu. A nejen to, kromě rozlosování bude nový ročník této soutěže obohacen hned o několik novinek.

 

Sobota 9. září. Přesně v tento den odstartuje pro starší dorostence Komety sezóna 2017/2018. Ročník, který s sebou přináší oproti loňskou několik novinek.

Asi tou nejzajímavější bude účast rakouského celku EC Red Bull Salzburg, tedy tým s vynikající mládežnickou akademií. Jeho účast v české soutěži schválil výkonný výbor ČSLH.

Další změnou je počet skupin. Místo dosavadních tří budou týmy rozděleny do pěti podle územního rozdělení. Kometa při tomto systému dostane do skupiny právě atraktivního soupeře z Rakouska. Hned čtyřikrát v základní části tak Brňané změří síly se zahraničním soupeřem. O vítězi celého ročníku bude navíc rozhodovat závěrečný dvoudenní turnaj namísto klasického play-off.

Podrobný popis herního systému soutěže naleznete ZDE.

Celá soutěž by tak měla získat větší atraktivitu. K tomu pomůže i fakt, že bude k vidění hned celá řada derby. Sparta se Slavií, Pardubice s Hradcem Králové, Vítkovice s Třincem či Plzeň s Karlovými Vary.

Pro hráče brněnské Komety bude největším rivalem nováček v soutěži HCM Warrior Brno. Se kterým se utká poprvé v pátek 22. září na jeho ledě. Rozpis zápasů k nahlédnutí ZDE.

Účastníci NOEN extraligy staršího dorostu

Skupina A: Piráti Chomutov, HC Litvínov, HC Energie Karlovy Vary, Rytíři Kladno, HC Plzeň 1929.

Skupina B: HC Sparta Praha, HC Letci Letňany, HC Slavia Praha, BK Mladá Boleslav, Bílí Tygři Liberec.

Skupina C: Mountfield HK, HC Dynamo Pardubice, HC Motor České Budějovice, SKLH Žďár nad Sázavou, BK Havlíčkův Brod.

Skupina D: HC Dukla Jihlava, HC Kometa Brno, HCM Warrior Brno, HC Olomouc, EC Red Bull Salcburk.

Skupina E: PSG Zlín, VHK ROBE Vsetín, HC Vítkovice Ridera, HC Oceláři Třinec, HC AZ Havířov 2010.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál