Strůjci první branky proti Spartě hodnotili třetí utkání na mládežnickém mistrovství

V í t k o v i c e – Na Velký pátek čekala na Kometu pražská Sparta, jenž v prvních dvou utkání ztratila jediný bod. Zápas začala lépe Sparta, která se dostala do tříbrankového vedení. Druhou třetinu odstartoval Bronislav Daněček po přihrávce Viktora Nesvadby. Brněnští ve druhé třetině tlačili Pražany a svůj tlak dokázali zužitkovat, když se trefil Eduard Šalé. Sparta se však dostala do dvoubrankového náskoku. Ten si sparťané udrželi až do závěru zápasu. V úplném závěru pak využili prázdné brány a upravili na konečných 2:5. Třetí vystoupení Komety hodnotili po utkání strůjci první branky.

Brno vstoupilo do utkání po prvních dvou nezdarech v bojovné náladě. Trenéři do třetího zápasu pozměnili formace a na ledu to bylo znát. „Určitě nám změna formací pomohla,“ kvituje změnu Viktor Nesvadba. Kometa však i přes dobrý začátek třikrát inkasovala. Utkání přineslo tvrdou hru na obou stranách. Již těsně po začátku zápasu zůstal ležet v bolestech Martin Mišiak. „Hráli tvrdší hokej, ale nebyl to dnes nějaký problém,“ doplňuje asistent u první branky. O první úspěch Brňanů se postaral Bronislav Daněček, „Patrik vystřelil od modré na beton brankáře, puk se odrazil a já to dorazil do brány,“ vysvětluje střelec branky. „Já tu střelu ještě dokázal před brankářem tečovat,“ doplnil Viktor. Kometa nadále držela svého soupeře v tlaku a dočkala se kontaktního gólu. Další šance již proměněny nebyly. „Chyběla nám střelba a vstřelení vyrovnávací branky“, vysvětluje Viktor Nesvadba nezdar v útoku. Sparta se dostala v ojedinělém protiútoku do vedení 4:2. Brno i ve třetí třetině přehrávalo Spartu, ta využila hru Komety bez brankáře a upravila na konečných 5:2.

Kometa tak nadále zůstává na závěrečném turnaji bez bodu. „Atmosféra v kabině je taková smutná, přitom ty zápasy nejsou tak špatné. Zítra musíme vyhrát,“ věří Bronislav. Právě zítřejším soupeřem bude další pražský tým - Slavia. „Musíme se na zítřejší utkání nabudit a vyhrát jej,“ burcuje Viktor Nesvadba. Brněnští hráči si snaží užít turnaj i mimo led. Včera si odpočinuli v kině, dnes je čekal výlet na bazén. „Je to tady sranda, baví mě to zde,“ zakončil rozhovor asistent u první branky.