.

Týden v Brně byl pro nás velkou zkušeností, říká trenér týmu Draguni Možajsk Alexej Skiba

Týden v Brně byl pro nás velkou zkušeností, říká trenér týmu Draguni Možajsk Alexej Skiba
 

B r n o – V rámci výměnného programu hostila Kometa celý týden šestici mládežnických hokejistů z ruského týmu Draguni Možajsk. Mladí hráči pod dohledem brněnských trenérů absolvovali týdenní tréninkový program s juniorkou Komety, kterého se zúčastnil i trenér zmíněného mužstva Alexej Skiba. Stihli si projít i město a podívat se do jeho centra.

 

Pro ruské zástupce to bylo velmi příjemné zpestření běžné práce u hokeje. Mladíci se mohli podívat do města, zatrénovat si v novém prostředí a seznámit se s brněnskými hokejisty. „Podívali se do jiné země, do jiného hokejového prostředí. Stihli si projít Brno a navštívit památky. Český národ vždy byl a je přívětivý, cítili jsme se tu dobře. Za tento týden mezi týmy vzniklo přátelství. S potěšením přijedeme do Brna znovu," přiznává jednatřicetiletý kouč Alexej Skiba.

Týden není jistě dlouhou dobou, ale i za tento úsek se dá řada věcí obkoukat a udělat si poznatky, jaké jsou v českém a ruském hokeji rozdíly. „Týden v brněnském prostředí nám ukázal, že český systém je specifický. Trošku se liší od toho ruského. Odlišuje se svým přístupem k samotnému hokeji a jsou v něm i jiné principy. Hlavním příkladem je rychlost. V Česku je velmi dobrá. Týden v Brně byl pro nás velkou a dobrou zkušeností. Pracovali jsme, komunikovali, dívali se. Celkově z toho byla skvělá spolupráce, za kterou bych chtěl Kometě poděkovat."

A na které prvky se šestice juniorů včetně trenéra nejvíc zaměřila? „Nahráli jsme velké množství videomateriálu a za týden jsme udělali opravdu kus metodické práce. Jakmile přijedeme domů, uděláme si analýzu, rozebereme si veškeré materiály s našimi odborníky a jistě z toho důležité věci použijeme. Na druhou stranu doufám, že i českému týmu jsme byli v nějakém ohledu přínosem a i Kometa se mohla podívat na to, jaký styl bruslení a hokeje vyznáváme my," uzavírá Skiba.

Juniorku Komety trénuje zkušená dvojice Jan Zachrla - Lubomír Oslizlo. Prvně jmenovaný byl se spoluprací a přístupem mladých hokejistů spokojen. „Bylo vidět, že se jedná o ruské hráče. Taková klasická ruská škola. Kluci mají šikovné ruce, dobré zakončení, ale dělá jim docela problém práce v obranné fázi hry. Doufám, že se ještě setkáme a i naši hráči budou mít možnost seznámit se s podmínkami při tréninkovém procesu v Rusku," přeje si trenér brněnské juniorky, která vyhrála základní část DHL extraligy.

Trenér juniorky Jan Zachrla s šesticí ruských hokejistů. Foto: Vít Novák.

Kompletní fotografie:

Fotografie z tréninku ruských hokejistů naleznete ZDE.
 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál