Pohledem Stanislava Svozila
„Po čtyřech měsících konečně zápas. Už aby to bylo,“ těší se na páteční bitvu se Slovenskem sedmnáctiletý brněnský obránce a jedním dechem dodává, že je pro něj příjemná změna reprezentovat svou zemi přímo v Brně. „Bude to poprvé v mé reprezentační kariéře, co si zahraju nějaké utkání na Moravě. Pocity z kempu jsou perfektní, mám tady výborné spoluhráče a jsem moc rád, že se této akce můžu účastnit. Tři zápasy ve čtyřech dnech budou sice náročné, ale jsme trénovaní a zvládneme to,“ říká Stanislav Svozil den před zápasem.
Harmonogram přátelských utkání
Pátek 24. července: 17:00 Česko – Slovensko (HokejkaTV)
Neděle 26. července: 17:00 Česko – Slovensko (HokejkaTV)
Pondělí 27. července: 16:00 Česko – Slovensko (HokejkaTV)
Nominace České republiky
Brankáři
Lukáš Pařík (Spokane, WHL), Jan Bednář (Karlovy Vary), Nick Malík (Sault Ste. Marie, OHL).
Obránci
Ondřej Baláž, Daniel Poizl (oba Litoměřice), Stanislav Svozil (Kometa Brno), Karel Klikorka (Mladá Boleslav), Radek Kučeřík (Saskatoon, WHL), Martin Hugo Haš (Guelph, OHL), Šimon Kubíček (Seattle, WHL), Jiří Suhrada (Zlín), Michael Krutil (Sparta Praha), Vladimír Kremláček (Plzeň).
Útočníci
David Jindra (Litoměřice), David Vitouch (Sparta Praha), Adam Najman (Liberec), Adam Raška (Rimouski, QMJHL), Pavel Novák, Jonáš Peterek (oba Kelowna, WHL), Radek Mužík (Lulea, Švédsko), Jaromír Pytlík (Sault Ste. Marie, OHL), Martin Lang (Moose Jaw, WHL), Filip Koffer (Prince George, WHL), Matěj Toman (Swift Current, WHL), Marcel Barinka (Halifax, QMJHL), Ondřej Pšenička (Waterloo, USHL), Michal Teplý (Winnipeg, WHL), Jan Myšák (Hamilton, OHL).
Náhradníci
Brankáři: Oldřich Cichoň, Jan Škorpík (oba Litoměřice), Šimon Zajíček (Litvínov).
Obránci: Adam Rutar (Olomouc), Ondřej Volráb (Rytíři Kladno), David Tureček (Karlovy Vary), Marek Bláha (Sparta Praha), Jan Hampl, Jakub Žůrek (oba Benátky nad Jizerou), Jakub Černohorský (Jihlava), David Jiříček (Plzeň), Jan Mlčák (Kometa Brno).
Útočníci: Tobiáš Handl (Olomouc), Tomáš Bernat (Rytíři Kladno), Adam Křemen, Tomáš Křehlík (oba Karlovy Vary), Matěj Morong, Petr Poppel (oba Hradec Králové), Marek Berka, Petr Hašek (oba Litoměřice), Vojtěch Jiruš (Benátky nad Jizerou), Tomáš Chlubna (Jihlava), Stanislav Vrhel (Lahti, Finsko), Ivan Ivan (Cape Breton, QMJHL), Martin Beránek (České Budějovice), Sebastián Malát, Filip Přikryl (oba Plzeň), Jakub Rychlovský (Liberec), Michal Gut (Everett, WHL), Theodor Pištěk (Örebro, Švédsko).
Realizační tým:
Manažer: Otakar Černý
Hlavní trenér: Karel Mlejnek
Asistenti trenéra: David Bruk a Pavel Trnka
Trenér brankářů: Martin Láska
Videotrenér: Denis Havel
Lékař: MUDr. Dušan Singer
Kustod: Jan Vejvoda
Kustod/masér: Václav Vejvoda
Fyzioterapeut: Lukáš Helm
Kondiční trenér: Martin Iterský
Nominace Slovenska
Brankáři
Eugen Rabčan (Banská Bystrica), Šimon Latkóczy (Trenčín), Patrik Kozel (Vaasa, Finsk), Samuel Hlavaj (Sherbrooke, QMJHL).
Obránci
Andrej Golian, Oliver Turan (oba Detva), Michal Beňo (Slovan Bratislava), Rayen Petrovický, Marko Stacha, Samuel Kňažko (všichni Trenčín), Oliver Fatul, František Gajdoš (oba Zvolen), Matúš Hlaváč (Olomouc, Česko), Dávid Mudrák (Turku, Finsko),
Útočníci
Dominik Sojka (Banská Bystrica), Dominik Jendek (Slovan Bratislava), Peter Melcher (Martin), Adrián Valigura (Poprad), Martin Chromiak, Samuel Krajč (oba Trenčín), Michael Drábek (Liberec / Benátky n. J., Česko), Jakub Kolenič (Zvolen), Juraj Slafkovský (Turku, Finsko), Simon Jellúš (Lulea, Švédsko), Matej Kašlík (Malmö, Švédsko), Michal Mrázik (Linköping, Švédsko), Artur Turanský (Youngstown, USHL), Maxim Čajkovič (Val-d´Or, QMJHL), Ján Lašák (Muskegon, USHL).
Realizační tým
Manažer: Tomáš Pšenka
Hlavní trenér: Róbert Petrovický
Asistenti trenéra: Viliam Čacho a Martin Štrbák
Trenér brankářů: Rastislav Staňa
Kondiční trenér: Matej Thomka
Videotrenér: Patrik Michnáč
Lékař: MUDr. Stanislav Beli
Maséři: Miroslav Harvančík a Maroš Solenský