Útočník Jan Hruška odchází do konce sezóny do finského týmu Kärpät Oulu

Útočník Jan Hruška odchází do konce sezóny do finského týmu Kärpät Oulu
 

B r n o – Útočník Jan Hruška odchází do finské SM-liigy, konkrétně do týmu Kärpät Oulu. Využil tak výstupní klauzuli, která mu to ve smlouvě umožňovala. Pro brněnského rodáka to bude ve třiceti letech první velké zahraniční angažmá, pokud nepočítáme jednu sezónu ve slovenské Skalici.

 

„Honzovi děkujeme za odvedenou práci v Kometě a přejeme mu mnoho štěstí v jeho novém působišti. Bude to pro něj první větší zahraniční angažmá, z lidského hlediska ho chápeme a věříme, že se v příští sezóně vrátí zpátky do Komety," říká majitel, generální manažer a hlavní kouč Komety Libor Zábranský.

„Přišla mi nabídka z nejvyšší finské soutěže. V zahraničí jsem krom Skalice nikdy nehrál, takže jsem se po delším přemýšlení rozhodl, že to zkusím. Už nejsem věkově nejmladší, taková nabídka by se už nemusela naskytnout. S manželkou jsme se rozhodli, že do toho půjdeme. Je to prozatím na půl roku, tedy do konce letošní sezóny. Pak se uvidí, co bude dál a jestli o mě Kometa projeví zájem," říká ke svému odchodu Jan Hruška, který v Kometě doposud odehrál včetně první ligy 329 zápasů. V letošním ročníku odehrál všech sedmnáct utkání a připsal 4 góly a 5 asistencí.

„Samozřejmě mé rozhodnutí bylo o to těžší, protože odcházím od prvního týmu extraligové tabulky, který předvádí nejlepší hokej za poslední roky. Ale nakonec jsem se tak rozhodl. Ke svému novému týmu bych se měl připojit co nejdřív a ještě dnes večer odletět do Finska," dodává na závěr Hruška.

 
 

Tento den před lety×
Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál