V Brně zůstávají pro další sezóny Alex Mallet a Jan Štencel. Roční opce byla uplatněna na Karla Vejmelku

V Brně zůstávají pro další sezóny Alex Mallet a Jan Štencel. Roční opce byla uplatněna na Karla Vejmelku
 

B r n o – Dohodnuto, podepsáno. Vedení Komety pochopitelně přemýšlí do budoucna a již nyní si pojistilo několik hráčů, kterým po skončení letošního ročníku končila smlouva. V Brně bude další dvě sezóny působit kanadský útočník Alexandre Mallet, Jan Štencel podepsal na dva roky s následnou roční opcí, ta byla rovněž uplatněna na brankáře Karla Vejmelku. O dalších případných změnách, posilách, novinkách, budeme informovat později.

 

Šestadvacetiletý hokejista Alexandre Mallet pochází z kanadského městečka Amqui, s hokejem začínal v Collège Notre-Dame Albatros. V roce 2012 byl ve druhém kole draftován týmem NHL Vancouver Canucks. Od roku 2016 působí v české extralize. V Pardubicích mu angažmá nevyšlo, kdežto v Kometě dokázal zazářit. V Brně působí od ledna 2017 a na minimálně další dva roky se na něj fanoušci mohou těšit.

Za chvíli čtyřiadvacetiletý bek Jan Štencel je rodákem z Opavy. Svou extraligovou dráhu však odstartoval v ostravských Vítkovicích. Z nich se v roce 2016 přesunul do Jihomoravské metropole, kde získal obě zlaté medaile. Na stále mladém obránci je v letošní sezóně vidět velký herní progres, čehož si všiml i kouč reprezentace Miloš Říha, který ho zatím vzal na všechny akce národního týmu.

Velký herní skok prokazuje v tomto ročníku i dvaadvacetiletý brankář a student Masarykovy univerzity Karel Vejmelka. Ten patří bezesporu k oporám Komety, odchytal takřka třicet utkání a stal se během sezóny jedničkou. Do Brna přišel již v listopadu roku 2015 a byl u všech mistrovských titulů. Klub na něj využil roční opční právo.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál