VIDEO: Mistři se znovu po roce setkali s hejtmanem Jihomoravského kraje a primátorem města Brna

B r n o – Ve středu 25. dubna se v budově Krajského úřadu Jihomoravského kraje v Brně konalo slavnostní vyznamenání hráčů Komety, kteří v neděli vybojovali pro Brno a jižní Moravu v pořadí třináctý mistrovský titul. Krom hlavního týmu se ceremoniálu zúčastnilo i kompletní mužstvo juniorů, které rovněž vyhrálo zlaté medaile. Oba extraligové kluby tak vzorně reprezentovaly Brno a jihomoravský region. Chybět nemohly ani klubové legendy, které pro klub vybojovaly předchozí úspěchy.

Velkolepého úspěchu si samozřejmě nemohli nepovšimnout primátor města Brna Petr Vokřál a hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek. Oba čelní představitelé města a kraje přijali brněnské hokejisty a celý realizační tým. Zároveň jim poděkovali za skvělou reprezentaci a propagaci města a celého regionu.

Celé setkání se konalo v sídle Jihomoravského kraje, kde sídlí hejtman. A právě Bohumil Šimek jakožto první muž kraje se jako první ujal slova: „Už jsem to říkal vloni. Byl jsem jako dítě u posledního titulu týmu ZKL Brno v roce 1966. Netušil jsem, že čekání na další titul bude trvat takhle dlouho. Tentokrát to čekání nebylo dlouhé. Jsem velmi rád, že byl titul vloni a že se ho podařilo získat i letos," řekl.

Primátor města Brna Petr Vokřál (vlevo) a hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Śimek obdrželi od hráčů zlaté mistrovské medaile. Foto: Jiří Grulich.

„Chtěl bych poděkovat Liboru Zábranskému za to, že dokázal dát v Brně dohromady takovou úžasnou partu lidí a nemyslím jen hokejisty, ale i lidi, kteří nejsou až tak vidět a starají se o servis hokejistů a vytváří jim zázemí. Rád bych pogratulovat i juniorům, věřím, že budou pokračovatelé a navážou na své starší kolegy. Jsem rád, že jste přijali naše pozvání a ještě jednou gratuluji obě týmům a samozřejmě celé Kometě," prohlásil hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Slova se následně ujal i primátor města Brna Petr Vokřál. „Má velká gratulace patří áčku a také juniorům. Především seniorský tým dokázal něco, co se dlouho nikomu nepovedlo. Tedy obhájit mistrovský titul a k tomu ještě získat třináctý ve své historii, to je nejvíc ze všech klubů v Česku," raduje se Vokřál.

„To se co v neděli odehrálo, rezonuje celou republikou. Děláte městu Brnu obrovskou reklamu, za to vám patří velké poděkování. Ať už jste to vy senioři nebo junioři. Brno se vám klaní a všem patří velká gratulace," prohlásil primátor.