VIDEO: Obranné řady Komety vyztuží vítěz Stanley Cupu a mistr světa Tomáš Kaberle!

B r n o - Přestupové okénko se opět o něco málo posunulo a Kometa hlásí po Richardu Stehlíkovi další úlovek do svých obranných řad. K týmu Aloise Hadamczika se dnes oficiálně připojil vítěz Stanley Cupu a mistr světa z roku 2005 Tomáš Kaberle, který v poslední sezóně oblékal dres Kladna a snažil se mu pomoci zpět mezi elitu. Nyní zakotvil v Brně, kde by rád bojoval o ty nejvyšší mety. Smlouvu podepsal na jednu sezónu.

Tomáš Kaberle patří mezi velezkušené beky a legendy českého hokeje. Pochází z hokejové rodiny, hokej hrál jeho otec František Kaberle starší (dvojnásobný mistr světa) a i jeho starší bratr František Kaberle (pětinásobný mistr světa). Muž s přezdívkou „Kabelka“ se narodil v roce 1978 v Rakovníku, hokej však začal hrát v kladenské juniorce a patří k úspěšné líhni tamního hokeje.

Z toho klubu se koncem století přesunul do zámoří, kde byl draftován Torontem. V kanadském klubu zanechal velkou stopu, v NHL celkem odehrál 1086 zápasů a drtivou většinu z nich odehrál právě v celku javorových listů. S krátkými přestávkami a výlukami strávil v Maple Leafs úctyhodných dvanáct sezón. V ročníku 2010/2011 přešel do Bostonu a udělal víc než dobře. V tomto mužstvu mohl oslavit zisk Stanley Cupu. Zámořská soutěž pro něj prakticky skončila v roce 2013, kdy si zkoušel prosadit do Plekancova Montrealu, ale odehrál pouze deset zápasů a vrátil se zpět do České republiky.

Velkou stopu zanechal Tomáš Kaberle také na reprezentačním poli. V roce 2005 získal titul mistra světa, o rok později slavil s reprezentací stříbro a následně také bronz na ZOH v Turíně. Velmi dobře zná trenéra Aloise Hadamczika, který jej v národním týmu trénoval. Poslední dva roky strávil „doma“ v Kladně, kde si zahrál jednak extraligu, ale i první ligu. Snažil se pomoci majiteli Rytířů Jaromíru Jágrovi k návratu mezi elitu, ale šance Středočechů utnula ve čtvrtfinále play-off první ligy Dukla Jihlava.

Někdejší hráč Montrealu nebo Caroliny se vrací zpátky do extraligy a jeho cílem je bojovat s Kometou o co nejvyšší patra.

Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál