Ve Vítkovicích dlouho působil. Čeká nás krásná série, myslí si Michal Barinka

Ve Vítkovicích dlouho působil. Čeká nás krásná série, myslí si Michal Barinka
 

B r n o - Dlouho očekávané Generali play-off již klepe na dveře. Po sobotě jsou definitivně určeny kompletní dvojice pro čtvrtfinálové souboje a Kometa už ladí poslední struny na úterní zahájení vyřazovací části na ledě Vítkovic. Zázemí soupeře zná velmi dobře brněnský obránce Michal Barinka, jenž ve Vítkovicích dlouhá léta působil a dvakrát pomohl ostravskému týmu až do finále. „Pár kluků tam pořád znám. Když jsem odcházel, patřili mezi mladé hráče a nyní jsou to tahouni týmu, čeká nás krásná série," predikuje zkušený bek Komety.

 

Michale, po základní části jste obsadili 5. příčku, jak jste spokojen s konečným umístěním týmu?
Myslím si, že převládá spokojenost. Týmy na předních příčkách byly vyrovnané až do pátého místa. V posledních kolech jsme bojovali o třetí až páté místo, rozhodovaly opravdu maličkosti. Skončili jsme sice pátí, ale věřím, že do play-off naskočíme podobně jako loňský tým a půjdeme si za svým cílem.

Soupeřem pro první kolo jsou Vítkovice, jakou očekáváte sérii?
Vítkovice celou sezónu potvrzovaly, že jsou kvalitním mužstvem. Mají dobře postavený tým s výborným brankářem v zádech. Moc mě nepřekvapilo, že hrály na předních místech tabulky. Situace směřovala k tomu, že budeme mít buď Vítkovice, nebo Třinec. Myslím, že jde o podobná mužstva. My se však nesmíme dívat na to, jestli je našim soupeřem ten, nebo ten. Pokud chceme uspět, musíme porazit kohokoliv.

Ve vzájemných duelech Komety s Vítkovicemi obecně padá málo branek, myslíte si, že tento trend se přenese i do bojů v play-off?
Myslím si, že ani jeden z týmů nebude hrát vyloženě otevřený hokej, proto neočekávám žádné brankové hody. Každopádně počítá se každé vítězství, nezáleží, jestli vyhrajeme 1:0, nebo 5:0. Musíme do toho jít tvrdě a jít si pro vítězství.

Vy jste ve Vítkovicích dlouhá léta působil, bude pro vás o to pikantnější si proti nim zahrát v play-off?
Už je to nějaký pátek, co jsem ve Vítkovicích působil, navíc v mém působení byly i menší pauzy. Pár kluků tam pořád znám. Když jsem odcházel, patřili mezi mladé hráče a nyní jsou to tahouni týmu. Je to tak půl na půl, přišli zase mladší noví kluci, které už tam vůbec neznám. Celkově si však myslím, že nás čeká krásná série.

Michal Barinka v zápasovém nasazení proti jihlavské Dukle. Foto: Ivo Dostál.

Během loňské sezóny jste stál na opačné straně barikády, když jste se pokoušel se Spartou ve čtvrtfinále zastavit právě Kometu. Předpokládám, že letos máte jak osobní, tak i týmové cíle nastavené výš?
Jednoznačně chci uspět, nechci už zažít to, co se Spartou v loňském play-off. Vloni to bylo vždycky vyhoření po dvou třetinách. Věřím, že s Kometou to bude úplně jiné, že budeme vyhrávat a dostaneme se co nejdál.

Patříte mezi zkušené hráče, již několikrát jste play-off hrál a právě s Vítkovicemi jste ve dvou případech došel až do finále. Co bude patřit mezi hlavní faktory úspěchu?
Play-off přináší mnohem tvrdší hokej než v běžné sezoně. Vše bude o vteřinku rychlejší, každý se musí vymáčknout na maximum. Zápasy v play-off jsou ty nejhezčí v roce, každý hokejista dře 52 zápasů, aby si mohl užít hokej v play-off. Věřím, že tak k tomu všichni přistoupíme.

Jak se těšíte na atmosféru v Brně během play-off?
Těším se hrozně moc. Věřím, že už ve Vítkovicích budou naši příznivci slyšet a postarají se o perfektní atmosféru. Doufám, že z Ostravy se budeme vracet v dobrém rozpoložení a v domácím prostředí si to všichni užijeme a půjdeme vstříc vítězství.

Nevadí vám před play-off delší herní pauza? Navíc když k tomu připočteme olympijskou přestávku.
Rozhodně to není extrémně příjemné, člověk může ze zápasového rytmu malinko vypadnout. Zase na druhou stranu si můžou hráči vyléčit malé šrámy či zranění a pořádně se připravit na nadcházejícího soupeře.

Sledoval jste i zápasy předkola, nebo se maximálně soustředíte na svůj tým?
Viděl jsem pár zápasů, ale nejsem takový fanatik, abych sledoval úplně všechno. Ve volném čase je na prvním místě moje rodina, protože v play-off na ni moc času mít nebudu. Když mám ale možnost, rád se podívám.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál