Věřím, že se mi angažmá v Kometě povede a budeme vyhrávat, přeje si Jakub Orsava

Věřím, že se mi angažmá v Kometě povede a budeme vyhrávat, přeje si Jakub Orsava
 

B r n o – Pro Jakuba Orsavu to byl bleskový přestup a po dvou a půl letech konec v Mladé Boleslavi. V neděli si zabalil věci a večer vyrazil do Brna. Od pondělí se připojil k týmu, se kterým absolvoval první trénink. Je pravděpodobné, že již v úterý nastoupí v modrobílém dresu ve šlágru proti pražské Spartě. „Bylo to rychlé. V sobotu jsem probíral s agentem možnosti, kam případně jít a ozvalo se Brno, říká o svém příchodu Jakub Orsava.

 

Jak se zrodil váš přestup do brněnské Komety?
Bylo to rychlé. V sobotu jsem probíral s agentem možnosti, kam případně jít a ozvalo se Brno. V neděli jsme se už domluvili, že za Boleslav nenastoupím. Čapnul jsem tuto nabídku a budu hrát za Kometu.

Jaké byly důvody vaše odchodu z Mladé Boleslavi?
Pod novými trenéry jsem neměl takové vytížení, jaké bych si přál. Z tohoto důvodu jsem to změnil. Věřím, že se mi angažmá v Kometě povede a budeme vyhrávat.

Co říkáte na herní styl Komety, jak vám bude sedět?
Je tady spoustu šikovných hráčů. Proti Kometě se mi vždycky hrálo špatně. Hodně bruslivý tým, jsem na to zvědavý, jak do týmu zapadnu.

Letos jste s Boleslaví na Kometu dokázali vyzrát. Jaké to byly zápasy?
Je to zajímavé, ale pokud jsme přijeli s Bolkou do Brna, většinou jsme tady posbírali nějaké body, nebo rovnou vyhráli. Před skvělou kulisou se nám hrálo dobře, mančafty atmosféra dokáže nabudit.

Už víte, zda v úterním duelu na Spartě nastoupíte?
Mělo by to tak být. Samozřejmě si ještě sednu s trenéry ohledně taktiky a dalších herních věcí. Na zápas se těším, zrovna na Spartě, to je šlágr kola. Oba to jsou týmy, mezi kterými panuje velká rivalita.

Číslo jste si vybral 27, jaký byl důvod?
Chtěl jsem původně číslo 32, ale to už bylo podle kustodů obsazené. Nosil jsem ho asi posledních sedm let. Vracím se tedy k té své 27. V Třinci jsem musel mít také 32, protože 27 tam má Martin Růžička.

První dojmy z nového působiště?
Přijetí bylo super. Jsou tu zkušení hráči a nemůžu si na nic stěžovat. Těším se na první zápas za Kometu. Přijel jsem v neděli večer, moc času nebylo. Nafasoval jsem výstroj a po tréninku si sedneme s Liborem Zábranským.

Znáte některé hráče z brněnské kabiny?
Určitě Petra Holíka, některé jsem potkal v reprezentaci. Také znám Tomáše Bartejse. Přestup se zrodil tak rychle, že nebyl čas něco sondovat. Mám před sebou spoustu zařizování, musím sehnat byt, v listopadu se mi narodil syn, s rodinou se přesuneme do Brna. Pokusíme se o to co nejrychleji. Bude to trošku náročnější, než se tady usadíme.

Je pro vás město neznámé, nebo k němu máte z minulosti nějaký vztah?
Nedaleko od haly bydlí moje sestra s manželem a s malou dcerkou. Jezdíme do Brna často, takže určitý vztah k městu mám. To však neznamená, že to tady znám dobře. Spíš jedu podle navigace. Boleslav oproti Brnu je velikostně sto a jedna.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál