Vloni mu play-off kvůli zranění uteklo. Teď chci být u toho na ledě, hlásí Jan Štencel

Vloni mu play-off kvůli zranění uteklo. Teď chci být u toho na ledě, hlásí Jan Štencel
 

B r n o – Opavský rodák, který strávil ve Vítkovicích pět let. I proto je motivace postoupit ještě o něco vyšší. Jan Štencel v loňském tažení vyřazovacími boji přihlížel svým spoluhráčům pouze z tribuny, když po zákroku Petra Stloukala ve 45. kole nemohl nastoupit do dalších utkání kvůli zranění. „Na druhou stranu jsem zažil alespoň nadšení lidí při oslavách. Bylo to neskutečné,“ ohlíží se za loňským ročníkem ofenzivně laděný obránce.

 

Honzo, jak hodnotíte Vítkovice jako čtvrtfinálového soupeře?
Bude to velice těžké. Vím, jak jsme s nimi loni bojovali, ani jsme nevyhráli, letos zase těsné výsledky. Mají výborného gólmana, dobrou taktiku, takže opravdu těžký soupeř.

Jak vy osobně vyhlížíte blížící se zápasy?
Těším se, protože je to play-off proti klubu, kde jsem začínal. Mám obrovskou motivaci je porazit a ukázat jim, že my jsme lepší. Hodně se na to těším a doufám, že vyhrajeme.

Proti vám nastoupí kamarád Lukáš Klok, proběhl už nějaký telefonát?
Zatím jsme si nic nenapsali, ale čekám, že určitě něco přijde a proběhne nějaké hecování. Doufám, že se potkáme, ale sázku bych v tom úplně neviděl. Každý budeme chtít vyhrát. Možná po sezóně něco proběhne.

Zvažujete něco vypsat v kabině za postup?
Nezvažuju, ale bohužel budu muset (směje se). Kluci určitě budou chtít, ať něco dám a já určitě budu pro, když se postoupí, tak rád něco dám. Svačinka určitě bude.

Jak se změnily Vítkovice od doby, kdy jste z Ostravy odešel?
Ten tým se nějak vyvíjel. Tři roky pracovali na tom, aby tam dosadili správné hráče. Udělali obrovský kus práce, navíc jim skvěle chytá Patrik Bartošák, který je základ jejich úspěchu. Je to tým, který hraje hodně obětavě, to je zdobí. Dobře pracují do obrany a nebude jednoduché sérii vyhrát.

Vy jste pod trenérem Jakubem Petrem hrál v mládežnických výběrech, jaký je?
Hodně ambiciózní a má velkou touhu po vítězství, to ho zdobí. Určitě bude chtít Brno hodně porazit. Umí nabudit tým, nic jednoduchého to pro nás nebude. Co si pamatuji já, tak přístup měl osobitý, dobře vycházel s hráči a to se promítlo nyní i do hry Vítkovic. Myslím, že jim vyhovuje, jak to je.

Jak se těšíte na vyřazovací boje, které jste loni kvůli zranění promeškal?
Těším se moc, protože mi to loni nevyšlo, nemohl jsem týmu pomoct na ledě. Jsem rád, že letos už to vyšlo a snad to bude play-off úspěšné jako loni.

V posledních zápasech se vám dařilo (z posledních čtyř extraligových utkání pět bodů, pozn. redakce), co říkáte na to, že vás potkala forma před startem play-off?
Něco mi tam teď spadlo a přišly nějaké body, ale je důležité, abychom to načasovali jako tým. Je jedno, kdo góly dá, hlavně se musíme semknout a urvat to jako tým.

Jan Štencel se nebojí podpořit útok. Foto: Ivo Dostál.

Sérii začínáte nakonec venku, je to pro vás nevýhoda?
Nám to nevadí. Loni jsme také začínali venku a nakonec to asi byla výhoda. Když přivezeme něco z venku, tak máme velkou výhodu a je to lepší, než kdybychom věděli, že hned první dva zápasy jsou domácí a musíme nutně vyhrát.

Jak vzpomínáte na loňské play-off?
Bylo to oboustranné, jelikož jsem nemohl naskočit do zápasu a zažít chuť vítězství na hřišti, ale na druhou stranu jsem zažil obrovskou radost a nadšení lidí při oslavách, to bylo neskutečné. Doufám, že se podaří něco takového i letos a budu při tom na ledě.

Budete nějak nasávat atmosféru play-off? Například u televize při duelech předkola?
Na hokej se podívám, pokud mi vyjde čas, ale že bych to vyloženě sledoval to ne. Hlavně se chci dobře připravit, nejspíš se budu věnovat jiným věcem než předkolu.

Máte nějaké rituály? Nebo nějaké teprve budete zavádět, vzhledem k tomu, že se jedná o vaše první play-off?
Popřemýšlím. Play-off jsem ještě nehrál, takže nevím. Možná se něco vyvrbí, ale zatím nic nemám.

A navazuje tým na něco z loňska?
Myslím si, že na každém doznívají věci, které se dělaly loni. Chtělo by to trošku napodobit, protože každý je pověrčivý, na druhou stranu tyto věci mají v Kometě dlouhou tradici, takže to není nic extra nového. Rád to zopakuju, pokud to bude opět se zlatým triumfem.

Raketa na Mars je už připravena?
Samozřejmě. Když se zadaří, rádi si ji pustíme (směje se).

Na rituály byl expert Jozef Kováčik, převzal někdo něco bizarního, co byste mohl přiznat na spoluhráče?
Kluci vymýšlí spoustu věcí, těžko něco vybírat. V každé šatně musí být před play-off pohoda a o to se kluci starají, například Hary, Záťa (Tomáš Malec a Martin Zaťovič, pozn. redakce), takže to jsou kluci, co dělají tu pohodu a snad připraví zase nějaké vtípky aby šatna fungovala tak, jak má.

Jan Štencel a jeho střela v utkání proti Dukle. Foto: Ivo Dostál.
 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál