Vojtěch Němec po utkání v Hradci: Musíme koukat na další zápasy a neuspokojit se

Vojtěch Němec po utkání v Hradci: Musíme koukat na další zápasy a neuspokojit se
 

H r a d e c K r á l o v é – Podobně jako v loňské sezóně, tak i v letošní se ve druhém kole potkala Kometa s Hradcem Králové. Brňané šli hned v úvodu zásluhou Vojtěcha Němce do vedení, které si Kometa již vzít nenechala a z venku dovezla tři body.

 

Povedl se vám start do prvních dvou třetinách. Jak moc to ovlivnilo vaši hru?
Když člověk vede od začátku, tak se pak hraje mnohem lépe, než když bychom pak museli něco honit. Nám se poslední zápasy nepovedly právě v tom začátku, tak jsme se na to trochu zaměřili, a přineslo to ovoce.

Zaměřovali jste se na starty do utkání vyloženě nějak speciálně?
Speciálně ne, ale řekli jsme si, že jsme je měli poslední dobou docela špatné, a že by se to nemělo stávat. A v Hradci se to vyloženě obrátilo na naši stranu. Zaplať pánbůh za to.

Od druhé třetiny jste hráli bez Michala Gulašiho, který byl vyloučen do konce utkání. Jak jste viděl ten zákrok, po kterém dohrál?
Popravdě jsem ho neviděl. Já jen viděl, jak letí vzduchem hokejka a že on odjíždí do kabin. Zrovna jsem přišel ze střídání, vydechoval jsem a nesledoval jsem, co se stalo. Takže až to uvidíme na videu, tak to posoudíme.

Bojovné utkání na ledě Hradce Králové zvládla Kometa na jedničku! Foto: Stanislav Souček

Ubralo vám hodně sil to pětiminutové oslabení? Hrálo se v podstatě pořád ve vašem pásmu.
Každé oslabení bere sílu těm hráčům, co jej hrají a ti, co jej nehrají, zase vychladnou. Asi to nikdy není příjemné, obzvlášť když se tam potom stal další faul a šli jsme do tří. Dostali jsme gól, což je to nejhorší, co se může stát. Naštěstí jsme to zvládli, máme tři body a to je nejdůležitější.

Do třetí třetiny se šlo za stavu 4:1 pro vás. Říkali jste si, že chcete hlavně kontrolovat výsledek a nezbláznit se?
My jsme chtěli hrát pořád tu svoji hru. Nemuseli jsme nutně přidat nějaký gól, ale hrát to, co na ně platilo. Hrát u nich, na puku a nepouštět je do šancí. Bohužel jsme potom dostali takový hloupý gól po teči, ale myslím si, že jsme to celkově do obrany zvládli dobře.

Dva zápasy, pět bodů. To je slušný start do ligy, souhlasíte?
Každý bod je důležitý, ale soutěž je dlouhá. Dobrý začátek je fajn, ale musíme koukat na další zápas a neuspokojit se.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál