.

Vstup do klubu legend. Pod stropem DRFG Areny nově visí dres Zdeňka Kepáka

B r n o – V rámci vánočních svátků pokračujeme v odhalování slavných hráčů, kteří přepisovali dějiny Komety. Přesně 24. prosince se dožil 80 let bývalý výborný útočník, reprezentant a také trenér Zdeněk Kepák. A právě pětinásobný mistr republiky byl při zápase s Jihlavou slavnostně uveden mezi jedenáct legend, jejichž dresy již visí pod stropem DRFG Areny.

Kariéra v Kometě: 10 sezón (1961-71). Odehrál celkem 317 zápasů, dal 125 branek, vše v tehdejší první lize.

Zdeněk Kepák v dresu Komety.

Odchovanec královopolského hokeje, kde začínal na Kadetce, hrál nejvyšší soutěž za královopolský Spartak (1945-57), poté byl na vojně v Dukle Jihlava a zůstal tam až do roku 1961, kdy se vrátil do Brna. V závěru ještě hrál jednu sezónu za Zlín (Gottwaldov). Celkem v nejvyšší soutěži 17 sezón, 405 zápasů, 189 branek. Čtyřnásobný mistr ČSSR z let 1962-65).

Kariéra v reprezentaci: 25 zápasů, 6 branek, byl na MS 1961 a 1965.

Kariéra trenérská: Začínal jako trenér v Olomouci (1972/73), pak ve Zlíně (1973-75), Třebíči (75-78) a Zetoru Brno (1978-80). Od 1980 vedoucí tréninkového střediska mládeže v Kometě. Chvílemi se vracel k prvnímu týmu, zejména na přelomu 80. a 90. let. Poslední trenérskou štací byl Hodonín, kde vedl i Romana Čechmánka.

Syn prvoligového obránce je jedním z odchovanců trenéra Haukvice, kterého charakterizovala velká bojovnost, ale zároveň technická vyspělost. Centr slavné řady Ševčík, Kepák, Jiřík. Byl dvorním nahrávačem právě Jaroslava Jiříka.

Prezident klubu Egbert F. Zündorf předává Zdeňku Kepákovi pamětní dres. Spolu s legendou byl u předání i vnuk a hráč mladšího dorostu Komety Adam Holotík. Foto: Roman Kantor.