Výstavbě nového zimního stadionu jsme o kousek blíž, říká hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek

Výstavbě nového zimního stadionu jsme o kousek blíž, říká hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek
 

B r n o – Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek sleduje Kometu velmi bedlivě. Zajímá se o výkony prvního mužstva, ale pozorně sleduje i výkony mládeže. Potěšilo jej vyhlášení nejlepší akademie roku, které Kometa letos získala. Samozřejmě fanoušky hodně zajímá situace kolem stadiónu za Lužánkami. O tom, ale i o dalších temátech byla řeč s panem Šimkem.

 

Co říkáte na vstup klubu do nové sezóny a jak si myslíte, že budou naši hokejisté hrát během sezóny? Kde se případně budou v tabulce pohybovat?
Postup do další fáze Ligy mistrů už na konci prázdnin i úspěšné úvodní zápasy extraligy jsou důkazem, že hokejisté Komety dokázali navázat na svoje výkony v play-off minulé sezóny. Postavení na čele tabulky po první čtvrtině základní části je výborným odrazovým můstkem do dalších kol. Věřím, že tomu tak bude i nadále. Jen těch infarktových zápasů s otáčením skóre by nemuselo být tolik (úsměv).

Kometa má za sebou první čtvrtinu soutěže, co byste ji popřál do dalšího průběhu letošního ročníku extraligy?
Tak jako všichni fanoušci Komety jsem byl před začátkem sezóny v očekávání, co přinese. Všech zápasů se za časových důvodů nemohu účastnit osobně, ale výsledky samozřejmě sleduji. Už přípravné zápasy a utkání v Lize mistrů ukázaly, že není nutná krize výkonnosti po získání titulu. Pevně věřím, že na další titul nebude třeba čekat dalších 51 roků.

Kometa byla vyhlášena Českým svazem ledního hokeje v sezóně 2016/2017 akademií roku. Co říkáte na toto ocenění?
Jde o velmi důležité ocenění, které ukazuje, jak kvalitně dokáže klub pracovat s mládeží, dává prostor mladým hráčům v extralize. Zohledněny byly také úspěchy v dorosteneckých a juniorských soutěžích.

Je dobře, že Kometa pracuje s mládeží a vychovává českému hokeji talentované kluky?
Rozhodně - vychovat nástupce Martina Havláta, Martina Erata, Jakuba Krejčíka a dalších komeťáků je velmi důležité. Připomenu, že Jihomoravský kraj letos v dubnu schválil dotaci 1,5 milionu korun na podporu sportovní činnosti mládeže spolku Kometa Group. A k tomu jsme věrnými fanoušky.

Jak se vyvíjí situace kolem Zimního stadionu za Lužánkami?
Díky postupu přípravných prací už jsme výstavbě nového stadionu o kousek blíž. Jednoznačně jsem pro stadion za Lužánkami. Jak už jsem uvedl na jaře po zisku titulu, pokud bude projekt připraven k samotné realizaci, kraj ho zcela jistě podpoří.

Zaznamenal jste, že Kometa má krom velké fanouškovské základny i fandy mezi těmi úplně nejmladšími? Malý Daník poslal na jaře zlaté penízky. A šéf Libor Zábranský za ním vyrazil domů. Následně dodržel slovo a pozval malého chlapce na stadion, kde vhodil čestné buly a podíval se do kabiny.
Moc mne těší, že podpora Komety a vášnivé fandění je záležitostí všech generací. U nás v rodině je to podobně, fandí dcera i já.

Na závěr. Věříte, že se na jaře zase potkáme na Zelném trhu?
Určitě, i kdyby to nebylo spojené se ziskem dalšího titulu. Sepjetí hráčů, týmu i fanoušků nejen v Brně, ale po celé Moravě, si to určitě zaslouží. A celá republika nám to závidí. Tedy je důležité vyhrávat, ale k tomu je potřeba i hodně sportovního štěstí. Ale první místo jako fanoušci máme jisté.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál