.

Z diváckého zájmu o turnaj jsem velmi pozitivně překvapen, říká primátor Petr Vokřál

Z diváckého zájmu o turnaj jsem velmi pozitivně překvapen, říká primátor Petr Vokřál
 

B r n o – Turnaj pěti zemí hokejové reprezentace U17 si nenechal ujít ani primátor statutárního města Brna, pan Petr Vokřál. Osobně navštívil sobotní utkání českého týmu s USA, na kterém vhodil slavnostní buly. „Je moc příjemné vidět divácký zájem o českou mládežnickou reprezentaci. Je evidentní, že v Brně se zkrátka na hokej chodí,“ uvedl. V Brně se v rámci turnaje odehrálo celkem devět zápasů, které dohromady navštívilo 10 020 diváků!

 

Líbí se vám myšlenka reprezentačního turnaje, který se do moravské metropole i díky podpoře města Brna podařilo získat?
Jsem za to velice rád. Brno dlouhou dobu tápalo v tom, jak do města dostat větší akce. Těší mne, že vedení Komety dokázalo přitáhnout takovýto turnaj, a věřím, že není poslední. Uvidíme, jak se turnaj po sportovní stránce bude ještě vyvíjet. Ale je moc příjemné vidět divácký zájem o českou mládežnickou reprezentaci. Je evidentní, že v Brně se zkrátka na hokej chodí.

Před utkáním českého týmu s Američany jste vhodil slavností buly. Sledoval jste i předchozí výsledky českého výběru na turnaji?
Ano, klukům samozřejmě fandím, kariéru mají před sebou. Je fajn vidět mladé hokejisty, kteří už dnes hrají ve špičkových týmech.

Jen na zmiňovaný duel s USA přišlo do DRFG Areny více než tři a půl tisíce diváků. Co říkáte na divácký zájem o turnaj?
Jsem velmi pozitivně překvapen. V Brně se na sport chodí, hokej táhne a Kometa je Kometa. Fanoušci ocenili, že i v reprezentační pauze mají možnost vidět špičkový hokej.

Vy sám jste hokejový fanoušek?
V každém případě. Kometa je něco, co v Brně nelze opomenout. Jako kluk jsem chodil na Kometu ještě za Lužánky, hokej mám spojený s Kometou. Sleduji i reprezentaci. Pamatuji si řadu turnajů, kde jsme se blahé paměti hlava nehlava řezali s Ruskem. Vyhrát, to byla prestižní záležitost.

Máte nějaký speciální zážitek spojený s hokejem?
Zažil jsem semifinále mistrovství světa ve Vídni proti Švédsku v roce 2005. Byl to krásný zážitek, pak jsme turnaj dotáhli ke zlatým medailím. Přál bych si, aby buď v této hale, nebo již v nové, dosáhla Kometa na mistrovský titul. To by pro mne byl životní zážitek.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál