Závěrečný den Turnaje U17: Švédové zabojují o celkový triumf, Češi zakončí turnaj duelem s Ruskem

B r n o – Pátý a zároveň poslední den Turnaje pěti zemí uvidí v neděli brněnská DRFG Arena, nicméně bude stát za to! Přesně v pravé poledne se Švédové utkají se svými nesmiřitelnými soupeři z Finska a oběma celkům půjde o hodně. Tři korunky v případě výhry v základní hrací době ovládnou celý podnik. Turnaj uzavře od 15:30 duel české reprezentace proti Rusku, kde půjde o přímý souboj o druhé místo a také co nejlepší rozlučku se skvělým brněnským publikem. Nenechte si závěrečné duely ujít! Vstup je zdarma.

Švédové po dni volna vyhlížejí závěr turnaje spojený se severským derby, které rozhodne o úspěchu, či neúspěchu Tří korunek na celém pětidenním podniku. Jak již bylo zmíněno – pokud Švédové vyhrají v základní hrací době, prvenství na turnaji je jejich. Mimo šance však nejsou ani Finové, kteří se v případě výhry a pomoci Rusů mohou vyhoupnout až na druhé místo celkové tabulky.

Právě Finové včera sehráli napínavý duel s Rusy, v němž dlouho prohrávali, oba celky navíc přišly o své kapitány, kteří byli z ledu odvezeni na nosítkách, ale chvíli po začátku třetí třetiny překlopili zápas během minuty a půl na svou stranu, a náskok ustrážili až do konce. „Bylo to skvělé utkání, ale s příliš mnoho zraněnými. Hráli jsme na osm útočníků. Několik obránců muselo hrát na pozici útočníka. Před zápasem jsme teprve dělali hrací plán, kluci k němu zodpovědně přistoupili. Klíčem k výhře bylo hrát jako jeden tým, díky tomu naše hra vypadala tak, jak vypadala. Upřímně si myslím, že jsme na ledě byli lepší,“ řekl po utkání se sbornou finský hlavní kouč.

Naopak kouč Tre Kronor již v pátek po vysoké prohře s Ruskem vyhlížel den volna. „My si teď užijeme dne volna a budeme se těšit na poslední utkání proti Finsku, které hrajeme v neděli,“ řekl švédský lodivod krátce po utkání s Ruskem, v němž jeho svěřenci padli vysoko 0:6.

Švédové dnes zabojují o vítězství na celém turnaji. Foto: Roman Kantor.

Česká reprezentace bude asi ještě dlouho vstřebávat duel s Američany, který měla dlouho tak skvěle rozehraný, vedla 2:0, ale nakonec padla ve skvělém zápase 2:4. „Do utkání jsme vstoupili dobře, myslím si, že jsme byli lepší, ale to jenom díky tomu, že jsme plnili věci, které jsme si řekli. Je škoda, že jsme nebyli úspěšní a produktivní v přesilových hrách, které nám vůbec nejdou. Ve druhé se třetině se zápas začal lámat, pustili jsme soupeře do hry tím, že jsme začali dělat hloupé fauly. Kluci sice hodně chtěli, bylo na nich vidět, jak se snaží, ale někdy bohužel samotná snaha jde špatným směrem,“ sdělil krátce po duelu s USA hlavní kouč Petr Haken.

I Rusové budou chtít napravit dojem z den staré porážky, když pro některé možná trochu překvapivě podlehli v již zmíněném odpoledním duelu Finsku 1:2. Sborná má na turnaji na svém kontě pouze jednu výhru, ale v případě úspěchu a pomoci soupeřů se může dostat až na druhé místo turnajové tabulky.

„Chtěl bych strašně moc poděkovat fanouškům, protože vytvořili krásnou atmosféru a chtěl bych je zároveň pozvat i na zápas proti Rusku, jejich podpora nám rozhodně pomůže,“ řekl po zápase s USA český brankář Lukáš Dostál.

„Chceme uspět a chceme tady udělat co nejlepší výsledek, a zároveň odvést co nejlepší práci. Stále máme možnost zamíchat s pořadím a budeme určitě chtít Rusy potrápit. Zregenerujeme a věřím, že všichni hráči ukáží, že ten poslední zápas chtějí zvládnout. Dlouhodobě se nám proti Rusům nedaří, tak věřím, že to prolomíme," tvrdí hlavní kouč reprezentace Petr Haken.

Nedělní program Turnaje pěti zemí (DRFG Arena, Brno)

Tabulka turnaje U17

Hráči Komety v akci: Lukáš Dostál, Libor Zábranský, Daniel Kowalczyk, Vojtěch Střondala, Matěj Svoboda, Adam Gajarský.
Turnaj U17
neděle
12. 2. 2017
12:00 hod.