.

Mladší dorost podruhé padl, napínavou přetahovanou rozhodly branky v závěru

Mladší dorost podruhé padl, napínavou přetahovanou rozhodly branky v závěru

HC Kometa Brno - HC Žďár nad Sázavou

Branky a nahrávky: 5. Kavický (Vašíček, Konečný), 54. Kavický (Studený, Jedlička), 57. Studený (Kavický, Vašíček) – 11. Pytlík (Puczek, Klodner), 11. Jindra (Hromádka), 37. Pytlík (Primožič), 59. Puczek (Pytlík), 60. Černohorský. Rozhodčí: Held – Musil, Kleprlík. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 32:24. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:5.
HC Kometa Brno: Kašpar – Masár, Holemý, T. Sedláček, Kučeřík, Furch, J. Sedláček, Studený, Kala – Žák, Popelka, Konečný, Meluzín, Jedlička, Malý, Čajkovič, Kavický, Rašovský, Vašíček (C), Bartes, Brůžek.
HC Žďár nad Sázavou: Nedvěd – Pachl, Poizl (C), Klodner, Černohorský, Čermák, Pytlíková, Tomín – Vlk, Pytlík, Malenovský, Boštík, Trejbal, Hromádka, Jindra, Primožič, Puczek, Tomek, Štola.

B r n o – Druhý domácí duel, druhá porážka. Mladší dorostenci přesně po týdnu přivítali na domácím hřišti dalšího soupeře, tentokrát Žďár nad Sázavou. V zápase vedli, hosté však třemi brankami duel otočili a až do 50. minuty drželi slibný náskok. Pak Kometa během minuty srovnala a vše se schylovalo k prodloužení. Devadesát sekund před koncem ale při hře 4 na 4 ujel Puczek, který se nemýlil a chvíli před koncem pečetil výhru Plamenů brankou do prázdné svatyně Černohorský.

Komentář k zápasu

Utkání na ledě brněnské DRFG Areny začali lépe domácí, když se po výjezdu zpoza branky dostal do mezikruží Vašíček, který nabídl kotouč na pravý kruh Danielu Kavickému, jenž se trefil přesně nad vyrážečkou brankáře Nedvěda – 1:0. Hosté následně převzali otěže zápasu, Vlk s Malenovským ale se svými šancemi neuspěli. To se povedlo při přesilové hře až Jaromíru Pytlíkovi, který chytře vložil hůl do střílené přihrávky obránce a nasměroval puk za záda Kašpara – 1:1. Za dvaadvacet sekund již Plameny vedly. Ránu Hromádky vyrazil domácí brankář jen k tyči, kde se po několika dorážkách prosadil Matěj Jindra - 1:2. Brňané měli posléze řadu šancí, Malý, Boštík a Čajkovič se svými příležitostmi neuspěli, a tak se odcházeli do kabin s náskokem Žďárští.

Domácí měli i v první polovině druhé periody řadu šancí. Bartes ovšem prázdnou branku netrefil a Čajkovič mířil příklepem těsně nad. Po polovině zápasu se připomněli také hosté, Pytlík se dostal do mezikruží, Kašpar na jeho ránu neviděl a brněnskému strážci svatyně pomohla levá tyč. Jaromír Pytlík se však své druhé trefy v utkání dočkal o chvíli později, když se dostal na brankovišti k přihrávce Primožiče a bekhendovou kličkou zasunul kotouč pohodlně za beton Kašpara – 1:3. Žďár pokračoval v herní pohodě a do kabin odcházel s dvoubrankovým náskokem.

Jihomoravané na začátku závěrečné třetiny opět zapnuli a měli své šance. Tomáš Sedláček dostal pěknou přihrávku mezi kruhy, ale trefil jen lapačku Nedvěda. To Malý dostal kotouč před prázdnou branku, ale kotouč do ní poslat nedokázal. Následně neuspěli v krátkém sledu ani Meluzín opět s Malým, kterého fantasticky nadvakrát vychytal u tyče všudypřítomný Nedvěd. Vysvobození pro domácí ekipu přišlo v 54. minutě, kdy se Studený protáhl obranou a nabil Danielu Kavickému, jehož střela o tyč zapadla přesně do sítě – 2:3. Kometa se dostala do laufu a v přesilovce necelé čtyři minuty srovnala. Kavický s Adamem Studeným si tentokrát prohodili své role, druhý jmenovaný těžil s přihrávky spoluhráče z mezikruží a přesným příklepem poslal kotouč nekompromisně k tyči branky Plamenů – 3:3. Utkání směřovalo do prodloužení, když se začala kupit nervozita a s ní také logicky tresty. Po faulech na obou stranách viděli diváci ve městě pod Špilberkem hru 4 na 4. Při ní po sporně vhozeném buly ujel obraně Jiří Rouczek, jenž si minutu a půl před závěrečnou sirénou hodil puk na forhend a rychlou střelou o tyč zakončil svůj blafák – 3:4. Domácí v závěru zkusili hru bez brankáře, ale veškeré naděje na bodový zisk utnul hostující obránce Jakub Černohorský, který osm vteřin před koncem poslal kotouč ze středního pásma do opuštěné branky - 3:5. Kometa tak i z druhého zápasu sezony odešla bez bodu…

Ohlasy trenérů

KOM Roman Meluzín: Špatně se nám to hodnotí, my jsme do utkání špatně vstoupili a padesát minut nás Žďár přehrával jak hokejově, tak bojovností. Tak se ten hokej hrát nedá.
ZNS Jaromír Pytlík: Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání. Když jsme se dostali do vedení tak jsme počítali že na nás Kometa zatlačí, což se také stalo. Udělali jsme spoustu chyb, ale zachytal nám gólman. Jsme rádi, že jsme nakonec urvali tři body.
 
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál