.

Mladší dorostenci na Jihlavu nevyzráli, body tak putují na stranu soupeře

Mladší dorostenci na Jihlavu nevyzráli, body tak putují na stranu soupeře

HC Kometa Brno - HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 12. Kučeřík (Studený, Malý), 37. Kavický (Jedlička) – 3. Najman (Chlubna, Smolko), 15. Brož (Najman), 20. Smolko (Kaltounková), 39. Juda (Čermák), 49. Najman. Rozhodčí: Gančarčík – Bernard, Kleprlík. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5.
HC Kometa Brno: Vystavěl – Masár, Holemý, Sedláček T., Kučeřík, Furch, Sedláček J., Studený – Žák, Popelka, Konečný – Hubáček, Jedlička, Malý – Kavický, Rašovský, Vašíček – Bartes, Brůžek
HC Dukla Jihlava: Chaloupek – Winkler, Smolko, Sapík, Křišta, Brož P., Barák, Rašín – Brož V., Zadražil, Chlubna – Krajíček, Najman, Juda – Čermák, Mihulka, Kaltounková

B r n o – Úderem dvanácté hodiny polední odstartovalo utkání mezi brněnskou Kometou, která na svém ledě přivítala hokejisty Jihlavy. Byť hráli Brňané velmi aktivně, Jihlava po první siréně držela náskok dvou branek. Prostřední dějství nabídlo velmi vyrovnanou hru, v závěru se však štěstěna přiklonila na stranu hostí, kteří na rozdíl od modrobílého celku proměnili větší počet šancí.

Komentář k zápasu

Úvodní dvacetiminutovka patřila hostujícímu celku, který do utkání vstoupil velmi aktivně. Ve třetí minutě navíc obdržel výhodu početní převahy, která se za pár okamžiků proměnila ve velmi úspěšnou. Chlubna poslal načechranou žabičku na Adama Najmana, jenž nedal Marku Vystavělovi sebemenší šanci – 0:1. Brňané ovšem nesložili zbraně a oplatili soupeři takříkajíc stejnou mincí. V početní převaze se modrobílí neměli dlouho k efektivní střele, když se ovšem do rány opřel Radek Kučeřík, bylo vymalováno – 1:1! Následně pak měli domácí velké štěstí, když se po prováhané šanci z hole Holemého prohnali pásmem Jihlavští v přečíslení třech proti jednomu. Vystavěl se ovšem blýskl fantastickým zákrokem a změnu skóre nepovolil. Ta nastala o dvě minuty později, když herní předmět poslal za Vystavělova záda Vítězslav Brož - 1:2. Byť vše nasvědčovalo tomu, že se první dějství odehraje v poklidném duchu, dvě vteřiny před první sirénou zvýšili hosté v podání přesné trefy Adama Smolka svůj náskok již o dvě branky – 1:3.

Prostřední dějství bylo zajímavé a diváci se stali svědky několika atraktivních šancí na obou stranách. Gólové akce se však ujaly až v samotném závěru. Nejprve ve vlastním oslabení snížil náskok na rozdíl jediné branky Daniel Kavický, jenž překonal Chaloupka ránou od modré čáry – 2:3. Poté se ale štěstěna přiklonila zpět na stranu hostí, a to doslova. Čermák chtěl zpoza brány nahrávat kotouč na volného Miroslava Judu, který ovšem nezpracoval hned a skákavý touš jen velmi kostrbatě doputoval až za červenou čáru – 2:4.

Závěrečné dějství odstartovalo několika zajímavými šancemi. Nejprve se hnal sám na Chaloupka Popelka, nicméně s přispěním jihlavského obránce nezakončil, což způsobilou velkou nelibost v kotli brněnských fanoušků, kteří prostřednictvím bubnu vytvářeli bouřlivou atmosféru. O pár chvil později měl na druhé straně na holi pátou branku Vítězslav Brož, Vystavěl ovšem zasáhl ramenem a neštěstí zažehnal. Devětačtyřicátá minuta pak znamenala pátý a poslední gól hostujícího celku, a to když si přesnou trefu a třetí bod v utkání připsal Adam Najman - 2:5. Závěr zápasu už se v poklidu dohrál a tři body i napodruhé v letošní sezóně získala Dukla.

Ohlasy trenérů

KOM Marek Moskal: Již poněkolikáté ovlivnila zápas první třetina, která se stává základem neúspěchu. V dalších dvou dvacetiminutovkách byla hra již poměrně vyrovnaná, nicméně u nás rozhoduje veliká neefektivita střelby. Hráči si dokážou vytvořit dobré šance, které ovšem nepromění, což je kámen úrazu.
JIH Petr Svoboda: Myslím si, že v dnešním klání jsme měli takříkajíc navrch pouze prvních deset minut. I druhá třetina však byla poměrně slušná, což je samozřejmě příjemným překvapením. V zápase nás výborně podržel gólman a hráči proměnili mnohé šance. Efektivita střelby dnes rozhodla o vítězi utkání.
 
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál