Mladší dorost vybojoval doma cenné vítězství proti jihlavské Dukle

Mladší dorost vybojoval doma cenné vítězství proti jihlavské Dukle

HC Kometa Brno - HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 5. Masař (Kos), 21. Sedláček J. (Malý, Brabenec), 39. Meluzín (Fajmon) – 40. Menšík (Polodna, Winkler), 60. Chlubna (Čermák, Polodna). Rozhodčí: Čuňočka – Brzobohatý, Mikoviny. Vyloučení: 6:2. Vyšší tresty: . 2:1 Využití: 1:2. V oslabení:1:0 . Diváci: 128. Střely na branku: 38:25. Průběh utkání: 3:0,3:2.
HC Kometa Brno: Vystavěl – Řehák, Holcman, Holemý, Běhůnek, Sedláček J., Fajmon, Furch – Žák, Brabenec, Bartes, Kalčík, Holotík, Meluzín, Sedláček I., Kos, Malý, Rašovský, Harmim, Masař
HC Dukla Jihlava: Krejčí – Mikeš, Kratochvíl, Sapík, Brož, Moravec, Winkler, Chvátal – Zdarsa, Adam, Mihulka, Chlubna, Dýcková, Menšík, Čermák, Kochrda, Polodna

B r n o – Na sv. Václava vyzval mladší dorost hokejisty z Jihlavy. Domácím se podařil vytvořit tříbrankový náskok, který si už nenechali vzít. Vítězný gól vstřelil v oslabení Erik Meluzín. Po vítězství nad Duklou mladší dorost poskočil na páté místo v tabulce.

Komentář k zápasu

Do utkání vstoupili aktivněji jihlavští, z tlaku ale branku nevytěžili. Potom už byli na koni domácí hokejisté. To se ukázalo již v 5. minutě, když otevřel skóre zápasu Jakub Masař, který po přihrávce Jakuba Kose obkroužil bránu a střelou z úhlu zakončoval do horního růžku - 1:0. Ve druhé půlce třetiny se hostujícím podařilo srovnat krok. Brněnští dorostenci hodně pouštěli jihlavské do brejků. Ty ale hostující hokejisté ani jednou nevyužili. Domácí dorostenci tak odcházeli do šaten s jednobrankovým náskokem.

Začátek druhé třetiny začal tlakem domácích, kteří se hned mohli radovat z branky. Jan Sedláček na modré čáře zpracoval přihrávku od Jakuba Malého. Svoji dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě a rozvlnil síť podruhé v zápase. Hostující brankář neměl šanci. Posléze přišla série přesilovek pro Jihlavu, ve kterých si dokázala vytvořit nějaké šance, ale na gól to stále nestačilo. V půlce třetiny si zahrála přesilovku i Kometa. Dobře sehraná přesilovka ale gól nepřinesla. Druhou půlku třetiny domácí po ledě doslova lítali. Ke konci třetiny přišla další početní výhoda pro Jihlavu a také další šance pro snížení náskoku domácího týmu. Jihlava nezačala přesilovku vůbec špatně, ale po nepřesné přihrávce se zmocnil puku Patrik Fajmon, který vyslal do samostatného úniku Erika Meluzína, jenž přesnou střelou nad vyrážečku zvýšil náskok svého týmu na 3 branky. Avšak hosté ještě stačili do konce třetiny odpovědět, když z pravého kruhu vypálil Matouš Menšík, jehož střela prosvištěla až do sítě Brna. Do šaten se tedy šlo za stavu 3:1.

Erik Meluzín skóroval při vlastním oslabení. Foto: Anděla Trötzmüllerová.

Dukla chtěla se zápasem ještě něco udělat, a proto vstoupila do třetí třetiny velice aktivně a vytvořila si hned zkraje periody dobré šance. Kometa ale srovnala krok a hrozila i na druhé straně. První půlka třetí dvacetiminutovky nakonec branku nepřinesla. Dukla si na konci třetiny zahrála přesilovku a zkusila si hru bez brankáře. Ta se jim povedla a 14 vteřin před koncem ještě zreguloval skóre Tomáš Chlubna, který se nejrychleji zorientoval v předbrankovém prostoru a poslal puk do prázdné brány. Hosté sice snížili, ale na srovnání skóre už bylo času málo, a tak se z výhry mohla radovat Kometa.

Ohlasy trenérů

KOM Pavel Pazourek: Zápas byl vyrovnaný, ve druhé třetině jsme byli lepší, odskočili jsme o dvě branky. Vyhráli jsme, přestože jsme museli bránit hodně vyloučení. S výkonem jsme spokojení, oproti zápasu v Boleslavi to bylo mnohem lepší. Podali jsme bojovný a bruslivý výkon.
JIH Petr Svoboda: Dvě třetiny jsme byli horším týmem, srovnat krok se nám podařilo až ve třetí třetině. Poslední třetinu jsme odehráli podle našich představ, ale s výsledkem se nám nepodařilo už nic udělat a Kometa zaslouženě vyhrála.
 
 

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál