Vítězný začátek! Junioři v gólové přestřelce porazili Chomutov

Vítězný začátek! Junioři v gólové přestřelce porazili Chomutov

Piráti Chomutov - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 1. Polák (Kulich), 16. Tůma (Novák D.), 38. Chlán (Kleiner), 45. A. Novák (Procházka, Chlán) – 9. Frydrych (Matula), 17. Mlynář (Kowalczyk), 35. Frydrych (Krejčí II), 43. Trnka (Kučera, Gajarský), 53. Süss. Rozhodčí: Wagner, Luczków – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 5:6. Vyšší tresty: 2:0. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0 Diváci: 78. Střely na branku: 39:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.
Piráti Chomutov: Pavlát – Kopic, Kleiner, Novák D., Studený, Procházka, Novák A., Hajič – Köver, Bajer, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Tůma, Šišolák, Krejčiřík, Šilar, Adámek
HC Kometa Brno: Dostál – Trnka, Mlčák, Jurnečka, Krejčí Petr I, Kučera, Rafaj, Jeřábek, Kowalczyk – Novák M., Süss, Svoboda, Hasoň, Gajarský, Čejka, Matula, Mlynář, Ferda, Frydrych, Krejčí Petr II, Plášek.

B r n o – Novou sezónu odstartovali brněnští junioři v Chomutově. Během první periody dotáhli modrobílí mladíci dvakrát ztrátu, následně už ztrátu nedopustili a určovali tempo hry. Vítězství Brňanům vystřelil v 53. minutě Jan Süss. Svěřence trenéra Zachrly čeká přesun, krátký odpočinek a hned v sobotu odpolední zápas v Litvínově.

Komentář k zápasu

Nástup Chomutova byl raketový, vždyť po šestnácti vteřinách se Severočeši ujali vedení. Střelu Jaroslava Kulicha vyrazil hostující brankář před sebe, odkud se nemýlil Tom Polák - 1:0. Jenže už v deváté minutě bylo opět vyrovnáno, po situaci, kdy se pokus Jakuba Matuly odrazil od domácího beka před Lukáše Frydrycha, jenž měl před sebou odkrytou svatyni – 1:1. Těsně po polovině první dvacetiminutovky se mohla radovat Kometa z vedení. Ovšem to by Aleš Trnka musel dopravit puk do odkryté části branky. Jenže obránce Komety trefil jen bezmocného Dominika Pavláta.

Ve čtrnácté minutě zůstal na hranici brankoviště Jaroslav Kulich, jehož pokus zamířil do připraveného Lukáše Dostála. O minutu a půl později už se Chomutov radoval z vedení! Po střele Daniela Nováka vyrazil gólman Komety na hůl Martina Tůmy, který následně přehodil beton brankáře – 2:1. Jenže necelé dvě minuty stačilo Brňanům na vyrovnání. Dělovkou z kruhu pro vhazování propálil Dominika Pavláta Tomáš Mlynář - 2:2.

Hned v úvodu druhé části se do samostatného úniku probojoval Martin Tůma. Sám faulovaný hráč se rozjel k trestnému střílení, ale po forhendové kličce Lukáše Dostála nepřekonal. Následovaly dvě akce Komety, ale přečíslení Petra Krejčího skončilo na domácím brankáři a samostatný únik Adama Gajarského, byl zakončený střelou do tyče. V polovině zápasu se po přečíslení odhodlal k zakončení Jakub Matula. Ovšem Dominik Pavlát se skvěle přesunul a černou gumu schoval do lapačky.

Vteřinu před pětatřicátou minutou se Brno poprvé ujalo vedení! Lukáš Frydrych rychlým pokusem nad beton chomutovské jedničky otočil stav zápasu – 2:3. Jenže o tři minuty později bylo opět vyrovnáno. Dělovka Jakuba Kleinera se zastavila v brankovišti, kde byl nejvíce pozorný Petr Chlán, jenž dopravil puk za brankovou čáru – 3:3. V závěru prostřední třetiny poslal rozhodčí pod sprchy Martina Tůmu, který předvedl nepěkný zákrok kolenem.

Tři minuty po začátku poslední dvacetiminutovky Kometa dlouhou početní výhodu proměnila. Když se z pravého kruhu prosadil Aleš Trnka, jenž zamířil přesně do bližší šibenice – 3:4. Těsně po vypršení trestu, ale vyrovnal Adam Novák. Chomutovský obránce se napřáhl od modré čáry a poslal kotouč pod rukou Dostála do branky – 4:4. V polovině třetí třetiny pelášil sám na Dominika Pavláta Jan Matula, který byl v posledním momentu dojet a odstaven.

V třiapadesáté minutě se musel červenat domácí brankář, který si kotouč srazil mezi vlastními betony do své svatyně. Autorem gólu byl uveden Jan Süss - 4:5. O čtyři minuty později se na hranici brankoviště objevil aktivní Jakub Matula, ale tentokrát na beton Dominika Pavláta recept nenašel.

 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál