Junioři proti Hradci Králové vyrovnat nestihli, z výhry se raduje soupeř

Junioři proti Hradci Králové vyrovnat nestihli, z výhry se raduje soupeř

HC Kometa Brno - Mountfield HK

Branky a nahrávky: 58. Ferda (Čejka) – 5. Řepík (Mašín, Pohl), 16. Pažourek. Rozhodčí: Dědek – Kučera, Musil. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Střely na branku: 32:24. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
HC Kometa Brno: Holík (Šindelka) – Trnka "A", Slabý, Jurnečka, Kučera, Rafaj, Jeřábek, Kowalczyk – Novák, Süss, Svoboda, Hasoň "A", Gajarský, Střondala, Čejka "C", Matula, Mlynář, Ferda, Frydrych, Krejčí, Plášek.
Mountfield HK: Bartozel (Kouba) – Hroudný "C", Muška, Gaspar, Pohl, Havránek, Moník J., Kynčl "A", Jonáš – Matouš, Matějček, Pažourek, Havelec, Hnik, Hašek, Moník F., Mašín, Řepík, Chalupa "A", Hejna.

B r n o – Brno nevstoupilo do utkání dobře a po pěti minutách prohrávalo o gól. Postupem času se hra Komety zlepšovala, jenže přišel druhý gól Hradce. Od té doby do bylo o dobývání hradecké branky. To se povedlo až dvě minuty před koncem Radimu Ferdovi, který se štěstím dokázal vstřelit kontaktní gól. To však bylo z brněnské strany vše. Ani hra v šesti nepomohla a Hradec si odváží z Brna tří body.

Komentář k zápasu

Úvod utkání napověděl, co všechno utkání přinese. Již v polovině první minuty byl vyloučen hostující Kynčl za faul kolenem. Brno však brzkou přesilovou hru nedokázalo využit. Na konci čtvrté minuty se předvedl Štěpán Havránek, který se technicky probil přes celé pásmo, položil si Holíka, jenže sám se dostal ze střelecké pozice. Zkusil vrátit puk před odkrytou branku, tam však žádný ze spoluhráčů nebyl. Za osmačtyřicet vteřin později se již Mountfield radoval. Mašínovu střelu vyrazil Martin Holík pouze před sebe, kde stál volný Dominik Řepík, který uklidil puk za bezmocného brankáře - 0:1. Kometa v první třetině hrála tři přesilové hry, ale ani jedna neskončila brněnskou radostí. Celkově se v první třetině domácím nevedlo. Za větší šanci se dá považovat Střondalova střela ze začátku patnácté minuty. Ta však skončila na hrudi Bartozela. A tak přišla druhá trefa černo-červených. Karel Plášek si před vlastní bránou nezpracoval ideálně puk. Toho využil Kryštof Pažourek, jenž dokázal odebrat Pláškovi touš a z bezprostřední blízkosti překonat Holíka - 0:2. Pro domácí mohlo být ještě hůř, ale Havránek trefil pouze tyč!

Martin holík zasahuje proti hradeckému hráči. Foto: Jiří Grulich.

Druhá třetina přinesla hru nahoru dolů a také se více přitvrdilo. V pětadvacáté minutě se Süss uvolnil v pravém rohu a zkusil vystřelit. Střelu hostující brankář vyrazil pouze před sebe, kde byl Hasoň. Jeho dorážku však Bartozel dokázal chytit. V další přesilové hře si Plášek s pukem na bruslil do mezikruží, jenže nedokázal vystřelit a slibnou pozici přejel. Následně se pokusil nahrát na modrou čáru. Nahrávka byla nepřesná a Kometa přišla o pásmo. V polovině hry se Mašín prodral po levé straně hřiště do pásma Brna. Zkusil střelu přes obránce a Holík jen s obtíží dokázal vyrazit. Tři minuty před koncem druhé třetiny zůstal po vhazování ležet na ledě Střondala. Ukázalo se, že jej trefil do slabin Pažourek, který si odnesl osobní trest do konce utkání a vlastní tým poslal na pět minut do čtyř. Ovšem ani tato dlouhá přesilová hra nebyla Brnem využita.

Tomáš Jurnečka se snaží překonat hradeckou obranu. Foto: Jiří Grulich.

Do třetího dějství vstoupili lépe domácí, kteří nadále těžili z přesilové hry. V čtyřicáté šesté minutě přišla pohledná kombinace od dua Čejka-Ferda, ani ta však nepřinesla branku. Jedenáct minut před koncem přišel faul Jeřábka za hákování a následné kuriózní trestné střílení. Filip Moník se rozjel na trestné střílení, pouze se dotkl kotouče a dál pokračoval bez něj. Při pokus o návrat pro touš byl zastaven rozhodčím, který rozpažil a dal pokyn k vhazování. O minutu později se Filip Moník dostal do opravdové šance, ale bekhendem nedokázal trefit odkrytou vrchní část branky. Dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou se podařilo domácí Kometě vstřelit kontaktní branku. Jakub Čejka nahrál Radimu Ferdovi, ten se štěstím našel mezeru ve výstroji Bartozela a puk těsně překonal brankovou čáru - 1:2. Při hře v šesti se však již Brnu nepodařilo vyrovnat a Hradec si z Brna odváží tři body.

Ohlasy trenérů

KOM

Jan Zachrla: Dneska to nebylo moc o hokeji. Hradec podřídil všechno taktice tak, aby zde uhrál nějaké body. Přijel s týmem, který nějakou kvalitu má. My jsme jim bohužel darovali dva góly. Celou dobu už jsme pouze těžko dotahovali. Hráli hodně důrazný, silový hokej. V soubojích jsme trošku ztráceli. Mladí ještě neměli kvalitu na to, aby Hradec přetlačili. Ale já jim nemůžu za dnešek nic vytknout.

HRK

Aleš Krátoška: Věděli jsme, že Brno má velkou sílu. Za své výkony jí patří první místo v tabulce. Takže jsme se na dnešní utkání dobře připravili. V Brně bývají souboje vždy hodně vypjaté . My jsme za vítězství hrozně rádi. Škoda kontaktního gólu, co jsme dostali a zkomplikovali závěr utkání. Kluci to však zvládli a já je musím pochválit. Samozřejmě se rádi za tři body.

 
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál