Vyrovnané utkání rozhodla třetí třetina, juniorka se vrací z Hradce bez bodu

Mountfield HK - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 25. Hašek (Pažourek, Mašín), 44. Jirásek (Pohl, D. Matouš), 48. Hnik (Jirásek, Pohl), 60. Havránek (Pohl) – 36. Matula (Svoboda), 57. Novák (Hasoň, Slabý). Rozhodčí: Veinfurter – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 156. Střely na branku: 40:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Mountfield HK: D. Dvořák – Hroudný (C), Muška, Pohl, Havránek, T. Kynčl, Jonáš – Jirásek, D. Matouš, M. Matouš, Pažourek, J. Dvořák, Hnik, Hašek, F. Moník, Mašín, Havelec, Chalupa, Hejna.
HC Kometa Brno: Holík – Trnka, Slabý, Jurnečka, Petr Krejčí, Jeřábek, Kowalczyk – Novák, Havlát, Svoboda, Hasoň, Čejka, Matula, Ferda, Petr Krejčí II.

B r n o – V rámci 32. kola juniorské extraligy hostil domácí Hradec Kometu Brno. Utkání dlouho působilo vyrovnaně, ale v první polovině třetí třetiny se domácím podařilo dvakrát skórovat a rozhodnout tak o osudu duelu.

První třetina branku nenabídla, šance až v závěru

Hradec začal utkání s brněnskou Kometou lépe a svým napadáním a aktivní hrou dostával hosty pod tlak, nicméně žádnou větší příležitost si nevypracoval. Kometa na tom však s šancemi nebyla o moc lépe a první zajímavější střelu na Dvořáka vyslal až Robert Havlát v probíhající 7. minutě.

Hradecké snažení poté zbrzdily dvě oslabení, domácím se však podařilo obě zvládnout. Nejnebezpečnější střelou Brňanů byl pokus Matěje Nováka, i s tím si ale Daniel Dvořák poradil. Dlouho se čekalo na další šanci, až ke konci třetiny přišly dvě velké příležitosti pro domácí Lvy. Nejprve dorážel golfem z mezikruží Pohl a o minutu později v signalizované výhodě Kryštof Hroudný nedokázal zakončit do odkryté branky. Následnou přesilovku si domácí přenesli do druhé periody.

Prostřední část přinesla dva góly, nerozhodný stav ale zůstal

Hradečtí nevyužili dohrávanou přesilovku z první části, nicméně i po jejím konci zůstali v náporu. Hned ve druhé minutě se dostal David Chalupa do samostatného úniku, blafákem ale Holíka nepřekonal. V čase 24:21 se už však kotouč dostal až za záda brněnského brankáře, postaral se o to Jakub Hašek z dorážky – 1:0. Hradecký tlak ale po vstřelené brance postupně opadal a v polovině prostřední části se začala dostávat do šancí i Kometa.

Daniel Dvořák najednou musel řešit řadu závarů před svým brankovištěm, jelikož Brňané ho zásobovali pořádnou porcí střel. Domácí tyto okamžiky ještě přečkali a obraz hry se znovu vyrovnal, jenže v 36. minutě už neuhlídali průnik Jakuba Matuly. Ten dotáhl svůj blafák až do zdárného konce a stav utkání byl znovu vyrovnaný – 1:1.

Hradec přidal po inkasované brance na důrazu, jenže Adam Jonáš to s ním přehnal, když u mantinelu srazil Petra Krejčího, který se zvedl z ledu až za pomoci spoluhráčů. Za tento zákrok vyfasoval Jonáš dvouminutový trest. Kometa další branku z přesilovky nepřidala, a tak se šlo do šaten znovu za nerozhodnutého stavu.

Gólová třetí třetina přinesla Mountfieldu cenné vítězství

Poslední perioda základní hrací doby přinesla spíše opatrnější začátek z obou stran. Hradec ovšem postupně měl více ze hry, což potvrdil brankou ve 44. minutě. To dorazil střelu od modré za záda ležícího Holíka Filip Jirásek – 2:1. Kometa musela znovu dotahovat, a tak více otevřela hru, což přineslo několik zajímavých okamžiků před oběma brankami. Jednu takovou zužitkoval v čase 47:58 František Hnik, když šťastným odrazem puku o obránce zvýšil na 3:1.

Svůj druhý gól v utkání mohl přidat Hnik vzápětí, jenže z mezikruží vypálil pouze doprostřed branky, kde byl připravený Holík. Místo toho se o několik sekund později provinil faulem vysokou hokejkou. Brno se v přesilovce dostalo do více než dobrých šancí, Mountfield však vše i s pomocí štěstí ustál.

Hosté se ale přeci jen dočkali snížení, tři minuty před koncem poslední třetiny proměnil přečíslení střelou za bezmocného Dvořáka Matěj Novák – 3:2. Při následné hře bez brankáře se Brňané branky nedočkali, naopak prázdnou klec trefil Štěpán Havránek a upravil skóre na konečných 4:2. Hradec si i díky této brance připsal první vítězství v novém roce a zároveň získal klid ohledně postupu do nadstavbové části.

HRK

Miroslav Řehák: Po několika porážkách za sebou jsme nutně potřebovali bodovat, abychom měli klid, jelikož do nadstavby postupuje dvanáct týmů. Jsme samozřejmě rádi za tři body. I když hra byla vyrovnaná, tým bojoval a konečně jsme dali více než dva góly. Chtěl bych pochválit celé mužstvo, protože hrálo až do konce.

KOM

Jan Zachrla: Utkání se hodnotí špatně. Přijeli jsme na led kvalitního soupeře s počtem hráčů, který máme, ale i tak jsme si aspoň bod zasloužili. Naše hra nebyla špatná. Bohužel jsme soupeři v závěru nabídli dvě šance, které využil. Ne, že by nás Hradec přehrával, my mu ale šance nabídli. To trochu znehodnocuje náš výkon.