Starší dorost neudržel proti Energii vedení a do Brna se vrací bez bodu

Starší dorost neudržel proti Energii vedení a do Brna se vrací bez bodu

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 5. Berčík (Fečo), 40. Maydl (TS), 51. Šťastný (Maydl, Hudeček), 51. Jiskra (Zavřel) – 15. Kunc (Kadlic), 29. Kadlic (Vašíček, Kunc). Rozhodčí: Šindel – Malý, Šimán. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 89. Střely na branku: 26:25. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.
HC Energie Karlovy Vary: Bednář – Zavřel (A), Tureček, Novák (A), Kořán, Záruba, Stejskal, Houdek – Holub (C), Jiskra, Křemen, Šťastný, Novotný, Černý, Maydl, Ptáček, Hudečka, Fečo, Berčík, Rozhon
HC Kometa Brno: Holata – Vašíček (A), Kučeřík, Sedláček, Studený, Sedlaček, Věžník, Gloz, Kadlic, Minárik, Kunc, Popelka, Kavický, Meluzin, Del Favero, Caha, Zajíček

B r n o – V pátém kole nastavbové části extraligy staršího dorostu zajížděla brněnská Kometa na led Karlových Varů. Ačkoli na první branku domácího Berčíka dokázali Brňané odpovědět góly Kunce a Kadlice, tak si nechali v závěru prostřední části vedení vzít a Vary v závěrečné třetině dokonaly obrat.

Komentář k zápasu

Během první dvacetiminutovky se oba týmy snažily hrát hodně opatrně a zbytečně nechybovat. Ovšem už v 5. minutě se Karlovarští radovali, díky gólu Martina Berčíka. Následující minuty se nedělo nic závažného. Jasně dominujícím celkem se stala Kometa Brna, Energie jasně tahala za kratší konec. V druhé polovině prvního dějství se dostal do šance Adam Popelka, který se pokusil překonat Bednáře střelou z mezikruží, domácí brankář zakročil včas. V 15. minutě se podařilo hostům srovnat skóre. Kdy se ve vlastním oslabení dostala do protiútoku dvojice Vojtěch Kadlic a Michal Kunc, druhý jmenovaný zcela bezchybně prostřelil Bednáře. Do další obrovské šance energetiků se dostal Adam Křemen, který rozezvonil tyčku Holatovy svatyně.

Do druhé třetiny opět nastoupili aktivněji hosté. Adam Popelka se po třech minutách hry postaral o velkou šanci, když zachytil rozehrávku Karlových Varů, ale Bednář se vytáhl zákrokem lapačkou. Několik vteřin poté se dostal do šance Robert Věžník, který propálil domácího gólmana, ovšem kotouč zůstal osamocen před brankovou čarou. Jako první si ho všiml Filip Novák, který puk rychle odpálil. Necelou minutu po těchto dvou akcích se Brno dostalo do další velké příležitosti. Vašíčkům pokus však zastavil Bednář betonem. Ve 29. minutě měli důvod k radosti hosté. Střela Vojtěcha Kadlice prošla zcela nepovšimnutě až za brankovou čáru. Energetici se do výrazných akcí nedostávali. Až posledních devět vteřin před koncem byl zahákován Michal Maydl, za což si Jan Sedláček vysloužil trest a také bylo nařízeno trestné střílení, které Michal Maydl proměnil střelou mezi betony.

Třetí dějství bylo jasně v režii energetiků, kteří nastoupili s velkou vervou. Během prvních deseti minut nebyla k vidění žádná šance. Oba týmy se pokoušely udržet ve třetinách, bojovaly o kotouč, ale ke šanci se nedostaly. Ve 48. minutě se Filip Novák snažil překvapit Holatu, ale hostující brankář střelu bez problému zastavil. Karlovarským dorostencům se podařilo uspět v přesilové hře. Na trestnou lavici odešel v 51. minutě Petr Vašíček za podražení. Energetikům stačilo pouhých 15 vteřin, když tu se u kotouče zjevil Patrik Šťastný, který prostřelil bezmocného brankáře hostí. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Jedenáct vteřin poté se totiž opět domácí radovali. Po pěkné kombinaci se k puku dostal Vít Jiskra, který trefil volné místo mezi lapačkou a tyčí Holatovy branky. Po zbytek zápasu si Karlovarští hlídali skóre. V 58. minutě se ještě Kometa pokusila o hru v šesti bruslařích. Energie tak otočila vývoj utkání na svou stranu a z utkání si odnáší tři body.

 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál