Starší dorost ani přes skvělý výkon nestačil na Salzburg

HC Kometa Brno - EC Red Bull Salzburg

Branky a nahrávky: 43. Střondala – 30. Hede (Vogt, Alanov), 46. Huber (Jentzsch, Schütz), 50. Lobach (Hede). Rozhodčí: Robert Čech – Daniel Reich, Tomáš Měkýš. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
HC Kometa Brno: Kašpar – Věžník, Kowalczyk, Sedláček T., Mlčák, Sedláček J., Vašíček, Studený, Kučeřík – Popelka, Caha, Minárik, Svoboda, Meluzín, Střondala, Zajíček, Rašovský, Kavický, Dal Favero, Kunc (C), Kadlic.
EC Red Bull Salzburg: Mnich – Wirt, Pasanen, Hadamczik, Zündel, Alanov, Szuber – Schütz (C), Rebernig, Lindner, Lobach, Barinka, Varejcka, Schatz, Čermák, Hede, Vogt, Jentzsch, Huber, Dube.

B r n o – Starší dorostenci v pondělí odpoledne přivítali na svém ledě rakouský Salzburg. Ani přes obětavý výkon a skvělé zákroky brankáře Filipa Kašpara ale Kometa nedokázala udržet vyrovnaný stav a svému soupeři nakonec podlehla 1:3. Jediným střelcem mezi Brňany byl Vojtěch Střondala. Zápas byl velmi vyhrocený, byly uděleny hned čtyři osobní tresty, dva z nich do konce utkání a rozhodčí celkem rozdali 88 trestných minut.

Brněnští do zápasu nevstoupili zrovna nejlépe. Dopouštěli se chyb ve středním pásmu, z čehož pramenil tlak hostujících hokejistů. Jejich náporu se ale hráči Komety dokázali bránit. Zlom ve hře přišel v 10. minutě, když byl u mantinelu faulován Matěj Svoboda. Brněnský hokejista zůstal několik minut ležet na ledě, nakonec se za pomoci spoluhráčů zvedl a zápas dohrál. Za zákrok kolenem na Svobodu dostal Filip Varejcka 5 minut a osobní trest do konce utkání, což znamenalo výhodu pro Kometu. V pětiminutové početní výhodě se ale modrobílí prosadit nedokázali. V závěru třetiny měl možnost otevřít skóre utkání Richard Zajíček, ale při samostatném úniku minul bránu. Na druhé straně kluziště se následně skvělým zákrokem betonem předvedl Filip Kašpar. Především díky němu se po první třetině šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Ve druhé třetině už začal být zápas trochu vyostřenější, dohrávaly se souboje u mantinelu a hráči se ještě více zastávali svých gólmanů. Ve 30. minutě padla první branka utkání. V brankovišti byl důrazný Elis Nikolai Hede a poslal svůj tým do vedení. O pár minut později slavili i hráči Komety, když dokázali puk procpat za brankovou čáru i s brankářem, ale rozhodčí gól nemohl uznat. Celá akce vyvolala potyčku a Kometa šla do čtyř. Oslabení ale bez větších problémů ubránila a v závěru druhé části měl dokonce Daniel Kowalczyk šanci srovnat skóre. Sám před odkrytou bránou ovšem nepřekonal bleskurychlou lapačku Floriana Mnicha. Oba brankáři chytali fantasticky a hráči měli velké problémy s jejich překonáním.

Do poslední třetiny vstoupila lépe Kometa. Hned ve 43. minutě se kotouče ujal Vojtěch Střondala a překonal soupeřova gólmana. Salzburg měl ovšem problém s tím, jakým způsobem byl kotouč dopraven do brány, za což si vysloužil dvouminutový trest pro hráčskou lavici a desetiminutový osobní trest pro gólmana Mnicha za nesportovní chování. Ještě před vypršením brněnské přesilovky se ale hrou vysokou holí provinil Střondala a Salzburg nabídnutou početní výhodu využil. Po souhře s Schützem a Jentzschem zakončoval Paul Huber a vrátil tak svému týmu vedení. O necelé čtyři minuty později rakouský celek své vedení navýšil, když v samostatném úniku ve vlastním oslabení překonal Kašpara Dennis Lobach. S akcí, která tomuto gólu předcházela, nesouhlasil Vojtěch Střondala a za své výroky na adresu soupeře a rozhodčích si vysloužil desetiminutový osobní trest. Dvě a půl minuty před koncem byl vyloučen Jentzsch a Kometa šla do šesti. Výhody dvou hráčů si ale moc dlouho neužila, protože za napadení Floriana Mnicha byl na pět minut s osobním trestem do konce utkání vyloučen Michal Kunc. Zápas tedy Brněnští dohráli ve čtyřech. Hrdiny utkání byli jednoznačně oba gólmani, kteří téměř polovinu zápasu drželi bezbrankové skóre, předváděli neskutečné zákroky a především Filip Kašpar držel svůj tým na dostřel soupeři. Salzburg se díky zisku třech bodů vyhoupl na první příčku tabulky, zatímco Kometa zůstává na 11. místě.

KOM Marek Moskal: Odehráli jsme dobrý zápas, z naší strany určitě nejlepší, co jsme se Salzburgem odehráli. Bylo to vyrovnané utkání, škoda, že se nám nepodařilo proměnit nějakou tu přesilovku nebo jednu z těch větších šancí, které jsme měli. Ještě se nám podařilo to dotáhnout, ale v závěru už nám docházely síly. Přece jenom, odehráli jsme třetí utkání ve čtyřech dnech. Předvedli jsme se dobře, ale bohužel jsme bez bodů.
SAL Teemu Levijoki: Rozhodčí si pískali svoje, ale to se stává, je to sport. Byl to těžký zápas, mám radost, že jsme ho dokázali udržet. Jsme rádi za výhru, každý bod je důležitý.

Zobrazit kompletní fotogalerii