Starší dorost prohrál třetí zápas v řadě, tentokrát nestačil na Zlín

HC Kometa Brno - Aukro Berani Zlín

Branky a nahrávky: 44. Střondala (Kučeřík, Svoboda) – 13. Luža (Kozubík), 21. Sebera (Weintritt), 57. Světlík (Luža, Kozubík). Rozhodčí: Čuňočka – Czubaj, Procházka. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 77. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
HC Kometa Brno: Holata (Kašpar) – Věžník, Kowalczyk, Sedláček T., Kučeřík, Sedláček J., Gloz, Studený – Popelka, Caha, Minárik (C), Svoboda, Meluzín, Střondala, Zajíček, Kavický, Del Favero, Kunc.
Aukro Berani Zlín: Kubík (Kořének) – Holík, Suhrada, Hamrlík, Jaroněk, Vítek, Janošek (C), Pavlas – Sebera, Podešva, Dvořáček, Pröschl, Weintritt, Světlík, Lekeš, Apolenář, Luža, Kozubík, Kristek.

B r n o – Staršímu dorostu se zkrátka nedaří. Poté, co podlehli Liberci (1:3) a Českým Budějovicím (1:7) dnes prohráli s posledním Zlínem. Jediný gól brněnského celku vstřelil útočník Vojtěch Střondala. Dle slov trenéra Marka Moskala předvedli hráči jeden z nejhorších výkonů v sezoně, momentálně se Kometa nachází na 12. místě tabulky. Pro Zlín to naopak byla nejen první výhra v nadstavbové části, ale i první body.

Do utkání vstoupili lépe hosté. V 10. minutě ve vlastním oslabení trefil tyč Filip Weintritt. O necelé tři minuty později se branková konstrukce Holatovy brány rozezvonila znovu, tentokrát po střele Jáchyma Janoška. O 23 vteřin později už Zlínští mířili přesně a po střele Dominika Luži se ujali vedení. Krátce poté mohlo být vyrovnáno, ovšem Vojtěch Střondala nedokázal z dobré pozice překonat brankáře Kubíka. Po zbytek třetiny byli aktivnější domácí, ale jednobrankový rozdíl držel gólman Jakub Kubík. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro hosty.

Do druhé periody zlínští hokejisté přímo vlétli. Neuplynula ani minuta a hosté mohli slavit, když chybu v rozehrávce modrobílých potrestal Matěj Sebera. Poté se do šance znovu dostal Vojtěch Střondala, ale ani tentokrát neuspěl. Následně měli Brněnští k dispozici dvě přesilové hry, ani jednu z nich ale nedokázali využít. Hned dvakrát se hokejisté Komety dostali do přečíslení tří na jednoho, ani v jednom případě ale nijak výrazně neohrozili Kubíka. Nezdar brněnských hráčů ve druhé třetině korunovalo vyloučení Daniela Kowalczyka necelou půlsekundu před sirénou.

Ve třetí třetině se hráči Komety konečně zase začali výrazněji projevovat. Změna stylu hry nakonec vyústila i v první branku Komety v zápase, kde svoji sřeleckou smůlu prolomil Vojtěch Střondala. Poté následovala další početní výhoda Komety, ve které se ale do šance dostal pouze hostující Weintritt. Jeho samostatný únik naštěstí pro brněnské hokejisty skončil v Holatově lapačce. Přesilovkové trápení Komety pokračovalo i v dalších dvou početních výhodách, kde se ani nedostali do větší šance. V 57. minutě navíc vítězství svého týmu pojistil šikovnou tečí Lukáš Světlík. Brněnští hokejisté nedokázali využít ani jednu z šesti přesilových her. Celkem jich v nadstavbě měli k dispozici už 26, ale žádná z nich ještě neskončila gólem. I proto se Brňané trápí na 12. místě tabulky o pořadí v play-off.

KOM Marek Moskal: Dneska se to těžko hodnotí. Předvedli jsme jeden z nejhorších výkonů v sezoně. Nevím, jestli tam byla nějaká únava, ale na to se vymlouvat nemůžeme. Nebyli jsme schopni udržet se na kotouči, nepřesnosti nás provázely celý zápas. v útočném pásmu jsme téměř nehráli. Byly tam sice nějaké náznaky šancí, ale dneska jsme předvedli velmi špatný výkon.
ZLN Zdeněk Sedlák: Myslím si, že to byl pěkný zápas z obou stran. Hráli jsme lépe než Kometa, jsme rádi, že jsem zvítězili.