Starší dorost zlepšil svoji hru, ale ani tak nestačil na Vítkovice

Starší dorost zlepšil svoji hru, ale ani tak nestačil na Vítkovice

HC Kometa Brno - HC VÍTKOVICE RIDERA

Branky a nahrávky: 48. Minárik (Sedláček) – 26. Lewandowski (Věntus), 31. Kylnar (Lednický), 60. Konečný (Lewandowski). Rozhodčí: Held – Doleček, Holibka. Vyloučení: 4:5. Využití: 0. V oslabení: 0. Diváci: 78. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 0:0, 0:2, 1:1.
HC Kometa Brno: Kašpar – Věžník, Kowalczyk, Sedláček T., Kučeřík, Sedláček J., Gloz, Studený – Popelka, Caha, Minárik, Meluzín, Zajíček, Kavický, Del Favero, Kunc (C), Kadlic.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Piták – Zapletal, Raška, Takáč, Cubo, Smolka, Smička, Vacula – Lednický, Ivan, Kadula, Bernovský, Kylnar, Konečný, Věntus, Lewandowski, Potočný.

B r n o – Kometa vlétla do zápasu a rychlým tempem dlouho nepouštěla soupeře k akcím. V druhé třetině se Vítkovice z nátlaku oklepaly a dostaly se do dvoubrankového vedení na které Kometa dokázala odpovědět až v třetí třetině. Hosté si už vedení podrželi a zvítězili ve vyrovnaném zápase 3:1.

Komentář k zápasu

Úvodní buly vyhrály Vítkovice a ihned si vytvořily tlak v třetině Komety. Poslaly několik výhružných střel na bránu. Kometa během několika minut srovnala tempo hry a začala se pouštět do útočných akcí. V patnácté minutě se nechal vyloučit brněnský hráč Daniel Kavický. Kometa skvěle bránila a nedala soupeři šanci k výraznějším akcím. V třinácté minutě se dostala do přesilové hry, ve které uzavřela soupeře v třetině a vyslala několik skvělých střel na branku, žádná ale nepropadla za záda gólmana Vítkovic. Před koncem přesilovky byl vyloučen Kowalczyk. Vítkovice sice uzavřely Kometu v pásmu, ale k žádným výraznějším akcím se nedostaly. Po skončení přesilovky následoval rychlý hokej v režii Komety. Ta se držela blízko soupeřovy branky a vyslala několik střel. Když začal tlak modrobílých ještě víc narůstat, hosté byli nuceni faulovat a Brňané dostali další přesilovku. Kometa sice útočila, střílela, ale úspěšné zakončení se jí nepovedlo. Ke konci třetiny začaly Vítkovice dohánět tempo Komety, ta ale stále útočila. Vteřinu před koncem třetiny se nechal vyloučit hráč Vítkovic David Takáč.

Druhá třetina začala přesilovkou domácích, ti se dlouho dostávali do správného tempa a v početní výhodě si mnoho šancí nevybudovali. Zápas pokračoval výrazně rychlejší hrou Komety, která se držela v soupeřově pásmu. V páté minutě druhé třetiny se dostaly Vítkovice do pásma Komety a od pravého kruhu vypálil Jakub Lewandowski, který vymetl pavučinky z brněnské šibenice. Hra pokračovala vyrovnaně, Kometa ale ztratila svůj tlak a více se držela ve vlastní třetině. O pět minut později se hosté znovu usadili v brněnské třetině a po nahrávce od Lednického vystřelil Jakub Kylnar, který protlačil střelu mezi gólmanem a tyčkou. Hosté, s vybudovaným dvougólovým vedením, pokračovali důslednou hrou a Brno muselo usilovně bránit soupeřovy útoky. Třetina skončila dvoubrankovým vedením Vítkovic.

Na začátku třetí třetiny Vítkovice hrály sebevědomou hru. Kometa začala dotahovat vítkovické rychlé tempo a ve dvanácté minutě skóroval Marek Minárik, když dostal od Jana Sedláčka přihrávku přímo před bránu. Po tomto gólu začala Kometa rychle útočit a držela soupeře v jeho části hřiště. Brňané se snažili posílat co nejvíce střel na soupeřovu branku.Trápení Komety v početních výhodách pokračovalo, už 31 přesilovek v řadě nedokázala skórovat. Před koncem utkání Kometa odvolala gólmana a inkasovala třetí gól, když Jakub Lewandowski odvezl puk před brněnskou bránu a Viktor Konečný akci zakončil.

Ohlasy trenérů

KOM Marek Moskal: Dneska jsme odehráli utkání, co se týče nasazení a vůle, lépe než ve čtvrtek se Zlínem. Nicméně poslední čtyři zápasy jsme dali po jedné brance a to na vítězství nestačí. Dáváme málo gólů, máme malý tlak na soupeřovu branku. Utkání jsme odehráli lépe než to minulé, ale na body jsme dnes pomýšlet nemohli.
VIT Jan Vavrečka: První třetinu odehrála lépe Kometa, měla velký tlak a my jsme moc nevěděli, co dělat. Pak jsme se dostali do vedení, Brno mělo pořád tlak, ale my jsme to dobře odehráli. Byl to první zápas po vánoční přestávce tak jsme nebyli moc rozehraní, ale stejně jsme ukořistili 3 body.
 
 

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál