Junioři otočili utkání s Olomoucí a berou tři body

HC Kometa Brno - HC Olomouc

Branky a nahrávky: 24. Mlynář (Trnka, II), 32. Novák (Trnka), 60. Slabý (Střondala) – 12. Janečko (Macuh, Cach).. Rozhodčí: Čuňočka - Čelechovský, Musil. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 26:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 3:1.
HC Kometa Brno: Dostál – Trnka, Slabý, Jurnečka, Krejčí P. II, Rafaj, Jeřábek, Kučeřík – Novák, Süss, Havlát, Svoboda, Hasoň, Střondala, Čejka, Matula, Mlynář, Ferda, Krejčí P. I, Kunc.
HC Olomouc: Ovčaři – Szturc, Rutar, Kuchař, Holiš, Smutný, Jelínek – Janků, Cach, Říčka, Palička, Podlaha, Beier, Macuh, Marek, Tomaník, Janečko, Pěcha, Skopal, Kuba.

B r n o – Dohrávka 29. kola DHL extraligy juniorů přivedla do brněnské DRFG Areny celek Olomouce. Domácí byli před utkáním pasování do role favorita, ale moravské derby mělo vyrovnaný průběh. Skóre otevřela jako první Olomouc, která dokázala ovládnout první třetinu. Kometa do druhé části nastoupila s větši aktivitou a výsldkem byl obrat ve skóre. Kohouti drželi v Brně naděje až do samotného závěru, ale vítězství Komety zpečetil trefou do prázdné branky Petr Slabý.

Hostující Olomouc vstoupila do utkání aktivně a její hráči již v prvních minutách prověřili pozornost brankáře Dostála. Kometa měla po nevýrazném úvodu možnost početní výhody. V čase 5:33 byli Brňané velmi blízko vstřlení branky, to když Mlynář našel přihrávkou zpoza branky nikým nepokrytého Nováka, jenž okamžitě pálil z voleje, ale trefil pouze přemisťujícího se brankáře Ovčářiho. Utkání se hrálo ve svižném tempu a útočné akce se střídaly na obou stranách. V čase 11:11 byla ve svém snažení úspěšná Olomouc. Ke střele v útočném pásmu se dostal hostující Macuh, jehož ránu Dostál pouze vyrazil a k odraženému kotouči se jako první dostal Jan Janečko, jenž trefil kotouč do odkryté branky. Kometa byla velmi blízko vyrovnání v 16. minutě, Střondala využil zaváhání hostujícího obránce a dostal se ke kotouč, v předbrankovém prostoru napřáhl a trefil spojnici olomoucké brány. Tyč zvonila v DRFG Areně i o minutu později, když po piřhrávce Süsse páli z voleje Mlynář. Po první dvacetiminutovce tak i s jistou dávkou štěstí mohla být spokojenější Olomouc.

Do prostředního dějství nastoupila Kometa plná odhodlání a byla aktivnějším týmem. Kýženého srovnání se Brňané dočkali v čase 23:40, kdy přesilovou hru dokázal využít dělovou ránou Tomáš Mlynář. Brňané byli nadále aktivní a svírali Hanáky v jejich obranném pásmu, ovšem střeleckých pokusů se příliš nezrodilo. V čase 30:50 nabídla Olomouc Kometě již čtvrtou početní výhodu v utkání a právě v ní slavili domácí obrat ve skóre. K individuální akci se po přihrávce Trnky rozjel Matěj Novák, podařilo se mu přelstít olomoucké obránce a poté nechytatelnou střelou překonat i brankáře Ovčařiho. Až po dvou inkasovaných brankách se Olomouc znovu sebrala. Ve 35. minutě nejprve Pěcha trefil tyč a Hanáci si následně vynutili první přesilovou hru v utkání. V ní se ke střeleckému pokusu dostal opět Pěcha, ale brankář Dostál spolehlivým zákrokem držel jednobrankový náskok Komety. Hanáci první přesilovou hru nevyužili, ale vzápětí se na straně Brna vylučovalo znovu. V závěru druhé třetiny si pak v rámci početní výhody vypracovali kohouti slibnou příležitosti, když prudkou ranou k tyči zamířil Podlaha, po skákajícím kotouči v brankovišti se ještě natahoval Macuh, ale Dostál dokázal situaci ustát a po dvou třetinách držela Kometa jednobrankové vedení.

Třetí třetina pokračovala v podobném duchu jako dvě předchozí. Utkání se znovu hrálo ve svižném tempu. Kometa dostala v úvodu závěrečné periody možnost početní výhody, ale potřetí nedokázala přesilovou hru využít. Blízko k uklidňující brance Komety měl v 51. minutě Havlát, jenž trefil z vrcholku pravého kruhu tyč Ovčařiho svatyně. Každý z týmu pak dostal možnost početní výhody, ale ani ze strany Kometa ani ze strany Olomouce se branka nedostavila. Utkání se postupně vyhrocovalo, vrcholem byla 59. minuta utkání, ve které atakoval Havlát hostujícího Podlahu a vyslouži si nejvyšší možný trest, mstít se okamžitě přijel Kuba, ale Havlát neprojevoval o konflikt zájem, a tak si to olomoucký útočník rozdal s Kučaříkem, oba dostali dvouminutové tresty za hrubost, Olomouc však získala v samotném závěru možnost početní výhody. Hanáci se pak uchýlili k závěrečné poradě a odvolali brankáře, jenže sotva Ovčaři dojel na střídačku, trefil odkrytou klec Petr Slabý a definitivně pečetil vítězství Komety nad Olomoucí v poměru 3:1.

KOM Jan Zachrla: Řekl bych, že jsme v utkání měli problémy v hlavě a motivaci. Úvod zápasu byl od nás hodně vlažný, soupeř vstřelil branku a hrál agresivně. Dostali jsme se pak do šancí, které se nám nepodařilo proměnit a hodně těžko jsme zápas otáčeli. To byla alfa-omega zápasu, že jsme začátek promeškali a pak jsme těžko doháněli manko z první třetiny. Nakonec bych ale řekl, že tři body jsou zasloužené, protože si myslím, že jsme byli hokejovější a podle mě jsme si to zasloužili více než soupeř.
OLO Bez komentáře.